Polisin gözaltı için beklediği lohusa anne Hacer Yıldırım serbest bırakıldı

Yılbaşı gecesi Ankara Keçiören’de bir hastanede doğum yaptıktan sonra polisin gözaltı için beklediği Hacer Yıldırım savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Akciğerlerine sıvı kaçtığı için bebeği yoğun bakımda tedavi altına alınan lohusa anne Hacer Yıldırım’ın gözaltına almak için polislerin odasına gelip arama yapması sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.

MÜJDELİ HABERİ GERGERLİOĞLU VERDİ

İnsan hakları savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medyadan yaptığı açıklamada lohusa anne Hacer Yıldırım’ın ifadesinin hastaneye gelen savcı tarafından alındığı ve serbest bırakıldığını belirtti. Twitter hesabından paylaşım yapan Gergerlioğlu, ‘‘Gecenin beklenen güzel haberi 🙂 Vicdan kazandı Savcı, hastanede başında polis bekleyen lohusa Hacer Yıldırım’ın başına geldi, bekleyen polisler ayrıldı Anne serbest kaldı İnşaallah bebek de yoğun bakımdan çıkar Hiçbir anne bunu yaşamasın Herkese teşekkürler.’’ İfadelerini kullandı.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ YAĞMIŞTI

Lohusa annenin gözaltına alınmak istenmesine büyük tepki yağmış sosyal medyada yüzlerce kişi Hacer Yıldırım’ın tutuklanması çağrısında bulunmuştu. “LohusaHacer Tutuklanamaz” başlığıyla başlatılan sosyal medya kampanyasına yüzlerce mesajla bu duruma tepki gösterilmişti.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) KHK ile ihraç edilen Hacer Yıldırım hakkında Bolu Cumhuriyet Savcılığı tarafından Bylock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı çıkarılmıştı.

Yıldırım’ın doğum için hastaneye giriş yapması üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisler Hacer Yıldırım’ın kaldığı hastane odasında arama yaptıktan sonra kapısında nöbet tutmaya başlamıştı. Polisin lohusa bir kadının odasında arama yapması kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin