Perinçek’e sayı az geldi: Öyle her 13 kişi öldüğünde ulusal yas olmaz

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Irak’ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından şehit edilen aralarında asker, polis ve sivil vatandaşların bulunduğu 13kişi için CHP’nin ulusal yas ilanı talebine, “Öyle her 13 kişi öldüğünde ulusal yas olmaz” şeklinde cevap verdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV’de katıldığı bir programda skandal ifadeler kullandı. Kübra Par’ın sunumuyla ekrana gelen ‘Açık ve Net’ programında Gara şehitleri konuşuldu. Program konuklarından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in sözleri ise adeta yayına damga vurdu.

CHP’nin Gara şehitleri için talep ettiği ulusal yas ilanı hakkında tartışmalar sürerken Perinçek, “Öyle her 13 kişi öldüğünde ulusal yas olmaz. Her 13 kişide ulusal yas…” şeklinde konuştu.

Moderatörün “Ulusal yas ilan edilmesi fikrine ne diyorsunuz?” sorusuna konuklardan birisi, “Benim buna bir itirazım olmaz. Olacaksa olur. Yasal mevzuat neyse odur” sözleriyle cevap verdi.

“HER 13 KİŞİ ÖLDÜĞÜNDE YAS İLAN EDİLMEZ”

Bu noktada araya giren Doğu Perinçek ise “Her 13 kişi öldüğünde ulusal yas ilan edilmez.” diyerek duruma tepki gösterdi. Perinçek’in bu sözleri söyledikten sonra gülmesi ise izleyicilerin tepkisine neden oldu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin