Peker’den 5 ton kokain açıklaması: Kokainler yakalanıyor, ancak kimin teslim alacağı ortada yok

Mafya lideri Sedat Peker, “İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokainle ilgili sizi bilgilendireyim” diyerek yeni açıklamalarda bulunup İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu işaret etti.

İçişleri Bakanı Soylu’nun İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nı İzmir limanına geleceği öne sürülen 5 ton uyuşturucu madde hakkında doğru bilgilendirmediğini söyledi.

”KOKAİNLER YAKALANIYOR ANCAK KİMİN TESLİM ALACAĞI ORTADA YOK”

Mersin Limanı’nda yakalanan 1 ton kokainin kime ait olduğunun açıklanmadığına dikkat çeken Sedat Peker, gemi taşımacılığında yüklenen her konteynerin konşimento manifestosunun olduğunu konteynerları kimin teslim alacağının belli olmasına rağmen ele geçirilen kokainin sahibinin açıklanmadığını belirtti. Sedat Peker, ”Kokainler yakalanıyor, ancak kimin teslim alacağı ortada yok. Yakalanan şahıs yok. Kokaini yakaladık, aferin iyi yaptınız.” dedi.

Peker, Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

“Kıymetli dostlarım, bizim süslü sülüman İzmir limanına gelecek olan 5 ton kokainle ilgili kamuoyunu aydınlatmıyor ya, ben sizi bilgilendireyim. İzmir Başsavcılığından, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Daire Başkanlığını arayıp bu konuyla ilgili bilgi istiyorlar.

Normal şartlarda en fazla yarım saatte dönmeleri gerekirken, üç saat sonra dönüyorlar. Bu konuyla ilgili çalışmayı yapıp yukarıyı bilgilendirdik, çalışmamızı tamamladık diyorlar (yukarısı dedikleri heralde süslü sülüdür, başka kim olacak?).

Bunun üzerine İzmir Başsavcılığı kendi çalışmasını yapıyor. Ancak İçişleri Bakanlığı’ndan ve Ticaret Bakanlığı’ndan yeterli bilgi gelmediği için bir netice alamıyorlar.

Gemi taşımacılığında her yüklenen konteynerin konşimento manifestosu vardır, yani hangi firmanın sahibi olduğu ve kimin teslim alacağıyla ilgili, bu olmadan hiçbir konteyner gemiye yüklenmez. Mersin limanında bir ton kokain yakalanmış.

Konşimento manifestosunda hangi şirketin teslim alacağı bellidir. Kokainler yakalanıyor, ancak kimin teslim alacağı ortada yok. Yakalanan şahıs yok. Kokaini yakaladık, aferin iyi yaptınız. Bu kokain kime geliyor kardeşim, bu adamlar nerde?

”UYUŞTURUCU TÜKETİMDEN İSTANBUL DÜNYA İKİNCİSİ”

Uyuşturucu tüketiminde İstanbul dünya ikincisi, Adana dünya üçüncüsü. Madem süslü sülüman bu kadar başarılısın, Avrupa’da içiciler uyuşturucu bulamıyor diyorsun, demek ki bütün hepsi Türkiye’de satılıyor. Öyle ya, dünya uyuşturucu raporunda ilk üçe iki tane il sokmuşuz.

Kıymetli dostlarım, kısaca süslü sülüman bize sokak diliyle şunu söylüyor: Ceketimin kolu yok, benim dümenlerimin sonu yok. Dümenci sülü, seni vallahi deli edecem, ama sözüm olsun sonrasında seni ücretsiz olarak tedavi edecem.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin