Erdoğan, Deniz Poyraz’ın katledilmesini 54 saat sonra kınadı: Benzerlerini de kınayacağız!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Antalya İl Teşkilatı’ndaki programda yaptığı konuşmada parti içine uyarılarda bulundu. Erdoğan, İzmir’de HDP binasına düzenlenen saldırıya ilişkin ilk açıklamasını da burada yaptı. Saldırıyı kınadıklarını, benzerlerini de kınayacaklarını söyledi.

Millet İttifakı’nı yine hedef alan Erdoğan, “Bunlar PKK ile ittifak halindeler. Zillet İttifakı bunlar” dedi.

Tayyip Erdoğan, AKP Antalya İl Teşkilatı’ndaki programda yaptığı konuşmada parti içine uyarılarda da bulundu. Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

BİR DOST VEKİLLER UĞRAMIYORLAR DEDİ

“Bir dost, bir ille alakalı, ilimizin vekilleri uğramıyorlar dedi. Teşkilatı doğru dürüst görmüyoruz dedi. Burası (Antalya) değil, başka ille alakalı. 6 milletvekilimiz, bütün hafta salı, çarşamba, perşembe Ankara, bunun dışında Antalya’da olması lazım. Benim milletvekili arkadaşlarım, dağ, taş demeden her yeri dolaşmaları lazım. Milletvekili arkadaşlarımız teşkilata tabi olacaklar, yapılan programa uyacaklar.”

HDP BİNASINA SALDIRI HAKKINDA AÇIKLAMA

“Saldırılarda en çok kayıp veren siyasi parti AK Parti’dir. Çeşitli örgütlerin saldırılarında güvenlik güçlerimizden ve vatandaşlarımızdan şehit olanlar, yaralananlar da olmuştur. Bugün ortalığı ayağa kaldıranlardan tek ses çıkmadı. Biz bunlar gibi değiliz. Olmadık, olmayacağız. İzmir’deki provokatif saldırıyı en şiddetli şekilde kınadık, kınıyoruz, benzerlerini de kınayacağız. Failin ilişkileri ortaya çıkartılarak en ağır cezayı alacağına inanıyorum. ”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin