Özel jetle İstanbul’a gelen Sadi Kaddafi’nin ilk fotoğrafı yayınlandı

Libya’nın Trablus kentinde tutuklu bulunduğu hapishaneden serbest bırakıldıktan sonra özel bir jetle Türkiye’ye gelen Sadi Kaddafi’nin ilk fotoğrafı yayınlandı. Gazeteci Fehim Taştekin, Kaddafi’nin jetin içinde çekilmiş fotosunu paylaştı.

Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi’nin oğlu Sadi Kaddafi serbest bırakıldıktan sonra özel bir jetle Türkiye’ye geldi. 48 yaşındaki Sadi Kaddafi, Libya Başsavcılığının kararı ve Başbakan Abdulhamid Dibeybe’nin onayı ile dün Trablus’ta tutuklu bulunduğu hapishaneden serbest bırakılmıştı.

Gazete Duvar yazarı, gazeteci Fehim Taştekin, Kaddafi’nin serbest bırakıldıktan sonra özel bir jetle İstanbul’a geldiğini söyledi. Taştekin sosyal medya hesabından Sadi Kaddafi’nin hapisten çıktıktan sonraki ilk görüntüsünü de paylaştı. Kaddafi fotoğrafta söz konusu jetin içinde görülüyor.

Muammer Kaddafi döneminde ülkenin sportif faaliyetlerinin yönetiminde yetkileri bulunan Sadi, aynı zamanda Libya ulusal futbol takımında oynuyordu. Sadi Kaddafi, 2011’de Kaddafi rejiminin çöküşünden sonra Nijer’e kaçtı ancak 2014’te Libya makamlarının girişimleri sonucu, Libya Futbol Federasyonu başkanlığı döneminde “zorla zimmetine para geçirmek” suçlamasıyla yargılanmak üzere Libya’ya getirilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin