Asker ve askeri okul öğrencilerine operasyon: 214 gözaltı

İzmir merkezli 41 il ve KKTC’de cemaatle irtibatlı oldukları ileri sürülen Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline yönelik soruşturmada, aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 214 şüphelinin gözaltına alınması için eş zamanlı operasyon başlatıldı. Hakkında gözaltı kararı verilen isimler arasında Tuğgeneral Semih Terzi’nin oğlu da yer aldı.

Gündem ayarlı operasyon yapmasıyla bilinen İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, TSK’da büfe veya kontörlü telefon kullandığı gerekçesiyle 44’ü muvazzaf 69 askerle 15 Temmuz’dan sonra ilişiği kesilen 145’i askeri okul öğrencisi, toplam 214 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Haklarında gözaltı kararı verilen askerler arasında 1 albay, 1 yarbay, 7 yüzbaşı, 7 üsteğmen, 7 teğmen, 41 astsubay, 5 uzman çavuş olduğu öğrenildi.

Gözaltı kararı verilen askeri öğrenciler arasında olan F. T’nin, Tuğgeneral Semih Terzi’nin oğlu olduğu belirlendi.

1 YORUM

  1. Tarafsız yazılarınızdan ötürü sizi takip etmekteyim. Ama henüz kimler tarafından yapıldığı bile belli olmayan, doğruluğu ispatlanmamış uydurma bir gecede, ölenin belli olduğu öldürenin belli olmadığı insanları darbeci diye yazmanız gazetecilik ilkesine aykırıdır. Daha ağırı ahlaksızlıktır. Ki eğer öyle bile olsa suç bireyseldir. Babasının ismiyle oğlunu bu şekilde ifşa edemezsiniz.İktidardan bir farkınızın olduğu düşünmekteydim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin