Ordu’da skandal; Kur’an sayfaları konfeti yapılıp futbol maçında fırlatıldı

Ordu’da yeni açılan stadyumda, Kur’an-ı Kerim sayfalarının kesilip konfeti şeklinde fırlatıldığı ortaya çıktı. Ordu Valiliği, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve gözaltılar olduğunu açıkladı.

Ordu’da yeni açılan stadyumun ilk maçında, konfeti fırlatıldı. Ancak söz konusu konfeti parçalarının Kur’an sayfaları olduğu bazı vatandaşlar tarafından fark edildi. Maça giden bir vatandaşın sosyal medya hesabında paylaştığı görüntülerde Kur’an-ı Kerim ayetlerini içeren sayfalarının parça parça kesilerek yerlerden toplandığı görüldü. Polisler, stat çalışanları ve bazı taraftarlar yerdeki Kur’an sayfalarının yer aldığı kağıt parçalarını topladı.

Konuyla ilgili Ordu Valiliği’nden yapılan açıklamada, soruşturma başlatıldığı ve 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Açıklamada, “Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK – Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, öğrencilerin bu kitapları C.D ve Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri, bu iki şahsın da toplanan kitapları B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir.” denildi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin