Müjdat Gezen’e ‘adli kontrol’ şartı kaldırıldı

Hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması yürütülen oyuncu Müjdat Gezen’e konulan adli kontrol şartı kaldırıldı. Gezen’in avukatı Celal Ülgen yaptığı açıklamada “Anadolu Cumhuriyet Savcılığı talebimiz doğrultusunda adli kontrol kararını kaldırdı” dedi. Aynı soruşturma kapsamında olan Zeki Alasya ile ilgili adli kontrol şartı ise devam ediyor.

Gezen ve oyuncu Metin Akpınar hakkında Halk TV’deki sözleri nedeniyle soruşturma başlatılmıştı. İfadeleri alınıp mahkemeye sevk edilen iki isim de haftada bir karakola giderek imza atma şartıyla serbest bırakılmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gezen’in avukatı Celal Üster, oyuncu hakkındaki adli kontrol kararının kaldırıldığını ve bundan sonra imza atmaya gitmesine gerek olmadığını söyledi.

Daha önceki başvurusu kabul edilmeyen Gezen şunları söylemişti:

“İtiraz kabul edilmedi. Şimdi burada İstanbul Barosu’ndan arkadaşlar var. Bir insan niye imza verir, yurt dışına kaçmasın, delilleri karartmasın diye. Delil ellerinde zaten. Delilde suç yok. Öteki de yurt dışına kaçmak. Ben kimlerin kaçacağını biliyorum ama söylemem. En son kaçacak herhalde benim. Onun için söylenecek bir şey yok yani.

Bu konuda yasa çiğneniyor. Suçumun ne olduğu söylenmiyor. Suçu şöyle tarif ettiler en son. ‘Eleştiri sınırlarını aşmak.’ Eleştiri sınırını aşan bir kişi imza verir mi? Vermez. Hiçbir kanunda hiçbir yasada yok. Ama artık bu ülkede yasaların çiğnenmesi alışılagelmiş bir şey olduğu için, biz de geliyoruz imza veriyoruz. Ama bu böyle gitmez.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin