Çorlu’daki tren facizasına ‘Takipsizlik’ kararı aileleri kızdırdı: 25 can kaç para!

SİYASETİNİZ BATSIN!
Faciada 9 yaşındaki oğlu Oğuz’u kaybeden anne Mısra Öz Sel ise, Türkiye’de sonuç alamamaları halinde konuyu AİHM’ye taşıyacaklarını söyledi. Anne Mısra Öz Sel, twitter mesajı yazarak AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a kaza sonrası verdiği sözleri ve konuşmalarını hatırlattı. Anne Sel sosyal medyadan “Bunca ihmal ortadayken Çorlu tren faciasında çıkan kararı nasıl değerlendiriyorsunuz Sn. Cumhurbaşkanı? Oğlumun dedesine “sorumlular ceza alacaktır yakınen süreci takip ediyorum”demiştiniz telefonda.Yorumunuzu bizzat öğrenmek istiyorum.Gerekirse huzurunuza da gelirim.” mesajını paylaştı.

Artıgerçek’e de değerlendirmelerde bulunan Mısra Öz Sel, şöyle konuştu: “Açıkçası bu şekilde bir karar çıkacağını birçok kişi söylüyordu. Ama biz bu kadar büyük bir faciada, bu kadar açık ihmal ortaya çıkmışken, hukuka ve adalete olan inancımızı korumaya çalışıyorduk. Bilirkişilerin birilerini korumak adına bir rapor çıkardıkları aşikar. Bu kararı tanımıyorum, hiçbir şekilde kabul etmiyorum. Bu hukukun, adaletin olmadığı bir karardır.”

Yasal süreçler doğrultusunda itiraz haklarını kullanacaklarını söyleyen Mısra Öz Sel, sadece 4 kişi hakkında iddianame düzenlenecek olmasını eleştirerek, “Biz asli kusurlu olarak sadece bu 4 kişiyi suçlu görmüyoruz. Suçlu sadece yağmur değildir, kusurlu olanlar sadece o 4 kişi değildir, onların üstleri de var.” dedi.

Hukukçuların kendilerine böyle bir karar çıkma ihtimalinden söz ettiğini belirten Mısra Öz Sel, mücadeleye devam edeceklerini belirtti: “Ama biz 25 kişinin aileleri olarak bu kadar vicdansız olmayacaklarını düşünüyorduk. Ne yazık ki Türkiye’de bu şekilde oluyor. Karşılaştığımız bu tablo doğrultusunda itiraz hakkımız var. Türkiye’de yol alamayacağımız görünüyor. Biz Türkiye’de bir sonuç alamadığımız takdirde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne kadar gideceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin