MHP’li başkan 1,3 milyon TL’ye çöktüğü tesisi, 300 milyon TL’ye devretti!

Cengiz Ergün
200 milyon TL'lik tesise, 1,3 milyon TL'lik komik bir bedelle çökmekle suçlanan MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP lideri Devlet Bahçeli'yle birlikte görünüyor.

MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün 1,3 milyon TL gibi komik bir rakamla çöktüğü ileri sürülen 200 milyon TL’lik katı atık tesisini 300 milyon TL’ye usulsüz olarak devrettiği iddia edildi. Şirketin yeni ‘sahibi’ ise 5’li çetenin önemli isimlerinden Mehmet Cengiz’in adamı olarak bilinen Rizespor eski Başkanı Hasan Kartal!

Milyonluk yatırımları hukuksuzca gasp edilen işadamı Hacı Nuh Kaya, “AKP-MHP ittifakı çökme ittifakı mıdır? MHP’li Cengiz Ergün, yakayı ele vereceğini anlayınca benden çökerek aldığı işletmeyi 300 milyon TL’ye Mehmet Cengiz’in adamı Rizespor Başkanı Hasan Kartal’a peşkeş çekti. Manisa’da haraç ittifakı tam gaz! Müdahale eden yok!” ifadelerini kullandı.

YENİ ŞİRKET ‘PARAVAN’ MI?

İddiaya göre ‘yeni sahibi’ şirket için 300 milyon TL ödemiş ancak ortada herhangi bir belge yok. Şirketin gerçekten kaça satıldığı, sözleşmenin hangi şartlarda yapıldığı bilinmiyor. Hacı Nuh Kaya, konuyla ilgili paylaşımlarında, “Cengiz Ergün, benim tesisi paravan olarak Mehmet Cengiz’in adamı eski Rizespor Başkanı Hasan Kartal’a devri yapmış. Hasan Kartal sağda solda 300 milyona aldım- 500 milyona aldım diye hava atıyormuş. Sanırım Hasan Kartal’ı da dolandırıyorlar. Şirket üç el değiştirdi. Soruşturma bitmeden 4. kez değiştirirler mi göreceğiz.” diyor.

ÖDEMEYE DAİR DEKONT NEREDE?

Hacı Nuh Kaya’nın, şirketin 300 milyon TL’ye devredildiğine dair de şüpheleri var: “Cengiz Ergün, işletme hakkı bendeyken çökerek aldığın Uzunburun katı atık tesislerini 300 milyon TL’ye aldım diyen Hasan Kartal’a söyle de devir bedeli 300 milyon TL ödemenin dekontunu göstersin. Paravan mı değil mi bilelim!”

TEHDİT, ŞANTAJ, RÜŞVET, GASP…

MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün, Manisa’da faaliyet gösteren bir katı atık geri dönüşüm tesisine çöktüğü ileri sürülüyor. İddiaya göre Cengiz Ergün ve aralarında BengüTürk TV’nin sahibi Ahmet Turan’ın da bulunduğu bir grup, 200 milyon TL’lik firmayı 1,3 milyon TL gibi komik bir bedelle gasp ediyor.

Yaşadıklarını geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından paylaşan işadamı Hacı Nuh Kaya, “1 yıldır hukuk mücadelesi veriyoruz. Ancak hiçbir sonuç alamadık. Zaten bizi tehdit eden BengüTürk TV’nin sahibi Ahmet Turgut da bir sonuç alamayacağımızı söylemişti!” ifadelerini kullanmıştı.

200 MİLYONLUK TESİSE NASIL ÇÖKÜLDÜĞÜNÜN AYRINTILI HİKAYESİ AŞAĞIDAKİ LİNKTE

https://www.tr724.com/mhpli-baskan-kati-atik-tesisine-nasil-coktu/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin