Mansur Yavaş mazbatasını aldı: Darısı İstanbul için olsun

31 Mart seçimlerinden sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini önde tamamlayan Millet İttifakı’nın CHP’li adayı Mansur Yavaş mazbatasını aldı. Yavaş mazbatasını aldıktan sonra, “Darısı İstanbul için olsun” dedi.

AKP’nin bir haftalık YSK itiraz sürecinde netice çıkmayınca Mansur Yavaş mazbatasına kavuştu.Mazbatayı aldıktan sonra açıklama yapan Yavaş, “Darısı İstanbul için olsun” dedi. Yavaş’ın şöyle konuştu:

“Ankara halkı bizi beş yıllığına görevlendirmiştir. Buna layık olmaya çalışacağız. Gazi Mustafa Kemal’in bize emanet ettiği diğer ülkelerin başkentleriyle yarışan bir Ankara’yı da hep birlikte başaracağız. Seçim bitti, seçimde olanlar geride kaldı. Bizde kin, husumet yok. Ankara’da bir husumet söz konusu değil. Adalet ve liyakat ön planda olacak. Mazbatayı gösterelim, darısı İstanbul için olsun diyorum.”

“YAPTIĞINIZ HİZMETLERİ ÖRNEK ALACAĞIZ”

Mazbatasını alan Yavaş buradan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geçti. Burada gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Yavaş, Mustafa Tuna’ya teşekkür ederek şunları söyledi:

“Sayın Başkanım biz sizi Sincan’dan beri takip ediyoruz. Gerçekten gerek mali disiplin yoluyla, gerekse yaptığınız hizmetlerin farkındayız. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra çok güzel hizmetler yaptınız. Sizleri bu manada örnek alcağız. Sayın başkan çok adaletli davrandı. İnşallah bundan sonra da kendisinin fikirlerinden, deneyimlerinden yararlanacağız. Çok çok teşekkür ediyorum.”

Yavaş bir gazetecinin “Büyükşehir Belediye Meclisi sizi çalıştıracak mı?” şeklindeki soruya “Böyle bir soruya cevap dahi vermiyorum” diye yanıt verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin