Mal varlığı dondurulan Akın İpek’in oğlu: Ne insanlığa, ne Müslümanlığa, ne de başka bir inanca sığar’

AKP rejiminin mahkeme kararı ve hiçbir delil olmadan yüzlerce kişinin mal varlığını dondurmasının yankıları devam ediyor.

Bu listede ismi olan, Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek’in oğlu Ali İpek bu duruma isyan etti. Sosyal medya hesabı Twitter’da paylaşımda bulunan Ali İpek, yapılanların ne insanlığa ne de Müslümanlığa sığdığını belirterek, “Terör örgütü üst düzey yöneticileri başlığı altında Muhammed Ali Ipek diye benim ve daha hayatlarının baharındaki kız kardeşlerimin ismi geçiyor. Bırakın terör örgütü yöneticiliğini, bizim tüm hayatımız boyunca, benim, kız kardeşlerimin ve ailemin hiçbir ferdinin, terör suçuna bulaşmış tek bir kişiyle dahi bir bağlantısı olmadı ve olamaz. 5 yıl geçti, tespit edilemedi. Ben, kız kardeşlerim ve ailem neden bu listedeyiz?” diye sordu.

İşte o paylaşımlar;

 

“Terör örgütü üst düzey yöneticileri adı altında bir liste yayınlamışlar. Listeyi 3 başlıkta FETÖ, DEAŞ,PKK olarak bölmüşler. Terör örgütü üst düzey yöneticileri başlığı altında Muhammed Ali Ipek diye benim ve daha hayatlarının baharındaki kız kardeşlerimin ismi geçiyor.”

“Bırakın terör örgütü yöneticiliğini, bizim tüm hayatımız boyunca, benim, kız kardeşlerimin ve ailemin hiçbir ferdinin, terör suçuna bulaşmış tek bir kişiyle dahi bir bağlantısı olmadı ve olamaz. 5 yıl geçti, tespit edilemedi. Ben, kız kardeşlerim ve ailem neden bu listedeyiz?”

“5 yıldır, 23 yaşımda eğitim için geldiğim Londra’da kendi halinde yaşayan bir insanım. Yayınlanan listede olmayı asla kabul etmiyorum, etmiyoruz. Vatanıma neden dönemiyorum? Çünkü birilerinin canı beni terörist ilan etmek istemiş.”

“Ne terör suçu işlemişim diye sorsam verdikleri bir cevap yok. Muhammed Ali İpek olarak ben neden vatanıma dönemiyorum? Dönersem neden hapse girmek zorundayım? Ben ne suç işledim? Hiçbirinin cevabı yok. 5 yıldır yok.”

“Din, dil, ırk, inanç ayrımı yapmaksızın herkes için HAK HUKUK ADALET istiyorum! Çok mu şey istiyorum? Bu yapılanlar ne insanlığa, ne müslümanlığa, ne de başka bir inanca sığar. Yeter artık!”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin