Lisans ücretleri, yayınları karartacak!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yeni internet yayını düzenlemesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, internetten radyo yayını yapmak için 10 bin TL, internet üzerinden televizyon yayını yapmak için 100 bin TL, internet üzerinden alışveriş konulu tematik yayın yapmak için bunların 5 katı lisans ücreti ödenecek.

YAYIN LİSANSI ZORUNLULUĞU

Radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetlerini sadece internet ortamından sunmak isteyen medya hizmet sağlayıcılar RTÜK’ten internet ortamından yayın lisansı alacak. ynı medya hizmet sağlayıcı kuruluş ancak bir radyo, bir televizyon ve bir isteğe bağlı yayın hizmeti sunabilecek ve bu hizmetler için ayrı ayrı yayın lisans alması gerekecek.

ÜCRETLER DUDAK UÇUKLATIYOR!

Yönetmelikte İNTERNET-RD yayın lisansı ücreti 10 bin Türk Lirası; İNTERNET-TV ile İNTERNET-İBYH yayın lisansı ücreti 100 bin Türk Lirası; internet ortamından yayın iletim yetkilendirme ücreti ise yıllık 100 bin Türk Lirası olarak belirlendi. İnternet ortamından tele alışveriş konulu tematik yayın lisans ücretleri birinci fıkradaki bedellerin 5 katı olarak hesaplanacak. İnternet ortamından yayın lisansı 10 yıl süreyle verilecek. Sürenin başlangıcı olarak belgenin düzenlendiği tarih esas alınacak.

BU HABER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR https://www.tr724.com/tepkiler-buyuyor-turkiye-sansur-tarihinin-en-buyuk-adimi/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin