Sedat Peker’in ‘silahlanın’ çağrısına takipsizlik kararı!

Mafya lideri Sedat Peker’in bir açılışta ‘halkı silahlanmaya’ çağırması üzerine başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Peker’in konuşmasındaki silahlanma çağrısının ‘ruhsatlı silah vurgusu’ şeklinde yapılmış olduğunu ve bunun tüm vatandaşlar için yasal bir hak olduğunu savundu!

Ataşehir’de 3 Şubat 2019 tarihinde iş yerinin açılışında yaptığı konuşmasında halka silahlanma çağrısında bulunan Sedat Peker hakkında, ‘halkı kanunlara uymamaya tahrik’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Söz konusu soruşturmada ‘takipsizlik’ kararı çıktı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan takipsizlik kararında, Peker’in eyleminde ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ ve ‘halkı kanunlara uymamaya tahrik’ suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı belirtildi. Şüphelinin beyanındaki silahlanma çağrısının ruhsatlı silah vurgusu şeklinde yapılmış olması, bunun tüm vatandaşlar için yasal bir hak olması gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği kaydedildi.

SİLAHLANIN KARDEŞLERİM, HAZIRLIKLI OLUN!

Sedat Peker’in açılışta yaptığı konuşmada, “Silah iyi insanların elinde olduğu zaman bir sigortadır, güvencedir. Bu sebeple imkanı olan kardeşlerimiz mutlaka ruhsatlı silah alsınlar. Mutlaka ev tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar. Bir de bize diyorlar ki, ‘siz kimsiniz, neden konuşuyorsunuz?’ Onlar bizim kim olduğumuzu bilmiyorlarsa ben söyleyeyim müsaadenizle. Biz bu vatanın delileriyiz kardeşlerim. Yetmedi, biz bu vatanın fedaileriyiz kardeşlerim. Bu vatanda herkes sussa da biz konuşacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin