Kütüphane için yapılan binayı yıkıp pazara çevirmek istedi, tepki gösterenlere ‘hıyar’ dedi

AKP'li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, kütüphane amacıyla inşaa edilmiş boş durumdaki bir binayı yıkıp pazar yeri yapmak istediğini belirtti. Sayan’ın bu isteği ile ilgili görüntüler sosyal medyada yayılınca tepki çekti. Bunun üzerine Sayan “Pazar deyince Twitter’daki hıyarlar, hıyar pazarı anlamış. Allah aşkına biri Twitter’daki aptallara anlatsın” dedi.

Savcı Sayan uzun yıllar CHP’de siyaset yapmıştı. Deniz Baykal, genel başkanlığı bırakırken döktüğü gözyaşları ile dikkat çeken Sayan, 17-25 Aralık sürecinin ardından AKP’ye geçmişti.

31 Mart’ta Ağrı Belediye Başkanı seçilen Savcı Sayan, sosyal medyada yer alan bir videoda boş durumdaki kütüphane binasını gezerken belediyenin kültür müdürünü arayarak burayı yıkarak  pazar yeri yapmak istediğini belirtti. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından “Kütüphane yerine pazar yeri yapılamaz” eleştirileri geldi.

Tepkiler üzerine açıklama yapan Sayan şu ifadeleri kullandı: “Şehrinizde daha önce kütüphane binası olarak kullanılan, akabinde fiziki şartlarından dolayı boşaltılan ve sahipsiz bırakılan uyuşturucu kullananların mekanı olmuş bir binayı ne yaparsınız. Tabi ki şehre yararlı hale getirirsiniz. Biz bunu yapıyoruz. Kötüleri Allah ıslah etsin. Arkadaşlar, Ağrı’daki kütüphane yıllardır boş. Yeni kütüphane yapılınca buna yıkım kararı alınmış. Vali bey güçlendirip müze yapalım demiş. Bizde altına tarihi kent pazarı yapalım. Pazar deyince Twitter’daki hıyarlar, hıyar pazarı anlamış. Allah aşkına biri Twitter’daki aptallara anlatsın.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin