Kulaçoğlu’ndan ‘işkence yok’ diyen Feyzioğlu’na: Onursuz alçak

Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail hesabının Redhack tarafından ele geçirilmesiyle ilgili günlerce gözaltında tutulan Taylan Kulaçoğlu, “Türkiye’de işkence yok” diyen Türkiye Barolar Birliği Başbakanı Metin Feyzioğlu’na ağır sözlerle yüklendi.

Gözaltı sürecinin büyük dayanışma sayesinde tutuklamaya dönmeden bittiğini “Dayanışma gerçekten yaşatıyor, faşizm gerçekten öldürüyormuş.” sözleriyle özetleyen Taylan Kulaçoğlu, serbest kalmasının ardından Facebook’tan bir mesaj yayınladı.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ettiği mesajında Taylan Kulaçoğlu’nun sert biçimde yüklendiği kişi ise “Türkiye’de işkence yoktur” açıklamasıyla tepki toplayan Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu oldu.

Feyzioğlu Amerika seyahatinde düşünce kuruluşu Carnegie Endowment’da yaptığı açıklamada ‘’Türkiye’de İşkence olduğuna dair kesin kanıta sahip değiliz. İşkence kanıtı veya işkence hikayeleri bulunmuyor. Ama ilk günden görünen bazı fotoğraflar vardı’’ demişti.

Feyzioğlu’nun ABD’de yaptığı bu açıklamaya yüklenen Taylan Kulaçoğlu, bu sözleri onursuzluk ve alçaklık olarak niteledi ve kendilerinin rakı mesesine meze yapılmaya çalışıldığını belirtti.

Kulaçoğlu’nun açıklamasının ilgili bölümü şöyle:

“Elbette her sınav gibi bu süreç de sadece sizin gibi onurlu ve güzel insanları göstermedi, maalesef kelebek ömrü hayatını kendi yüreğinin kabuğuna hapsederek yaşayan onursuzları, çirkinleri, bir tweet atmaktan bile korkan, adımızı yazmaktan çekinen korkakları da gösterdi ve hatta Uğur Cihan Okutulmuş hücrede işkenceden konuşamazken, dışarıda “işkence yokmuş” diye açıklama yapan alçakları, yanı başımızdan sağ salim götürülüp, sürünerek gelen insanlar varken, “rakı masalarına” bizleri meze eden adalet ve onurun düşmanlarını da gösterdi. Bunlar tarihin kara kaplı defterine yazıldı. Silinmez!”

İŞKENCE GÖRMÜŞLERDİ

Redhack’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak’ın mail hesabını ele geçirmesinden sonra Taylan Kulaçoğlu ve arkadaşlarına yönelik operasyon olmuş ve gözaltına alınmışlardı. Ankara Emniyeti’ne ilk götürülen Uğur Cihan Okutulmuş ağır işkence görmüş ve konuşamaz hale gelmişti. Avukatların işkenceyi açıklamasının ardından Taylan Kulaçoğlu ve arkadaşlarına yönelik işkence hafiflemiş ancak kaba dayak günlerce sürmüştü. Kulaçoğlu özellikle başlarına tekme atıldığını açıklamıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin