Gözaltında zorla alkol içirip, gözlük camıyla yüzünü kestiler [YAZI DİZİSİ-8]

Gülen Cemaati’ne uygulanan kitlesel arındırma çerçevesinde Afyon Emniyet Müdürlüğü’nden ağır işkence haberleri geliyor. Psikolojik sorunlu polislerden sorgu ekipleri oluşturulduğu belirtilen Afyon’da yaşananların detaylarına Tr724 ulaştı.

Gözaltına alınanların yakınlarına anlattıkları ve serbest kalanların anlatımlarına göre Afyon Emniyeti’nde gözaltında yaşananlar:

-Gözaltına alınanlar savcı karşısına çıkartılmadan 10 gün aralıksız dövülüyor.

-Eşleri de gözaltında olanlar, “karını da buraya getiririz” diyerek tehdit ediliyor.

-Nezarethanede içki sofrası kuran polisler, sabaha kadar bir taraftan içip diğer taraftan işkence yapıyor.

-Dayaktan direnci kırılanlara zorla alkol içiriliyor.

-Sorhoş edildikten ve dayakla bilinci kaybolduktan sonra alınan ifadeler tutanağa geçirtilip imzalatılıyor.

-Gözaltındakilerden birinin gözlüğü yüzünde parçalandı ve polisler gözlüğünün camıyla yüzünü kestiler. Sözkonusu kişinin şuan yanağı boydan boya dikişli.

-Afyon Aktifsen Başkanı nezarethanede işkenceden yürüyemez hale gelince, morlukları geçsin diye 10 gün bekletildikten sonra savcı karşısına çıkartıldı.

ÖLÜM HABERLERİ GELEBİLİR

Ailelerin gözaltına alınan yakınları için Afyon Emniyeti önündeki hüzünlü bekleyişleri sürüyor. Gözaltına alınanlar ilk 10 gün avukat hakkından yararlandırılmıyor. Hiçbir avukat OHAL kapsamında gözaltına alınanların davalarına bakmıyor. Baro’dan atanan avukatların ise gözaltındakilerle görüşmelerine izin verilmiyor. Manisa’da yaklaşık 20 kişi ağır işkence nedeniyle tedavi altına alınmıştı. Afyon’da durumun daha vahim olduğu, “intihar” diye açıklanacak ölüm haberlerinin gelebileceği belirtiliyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

13 YORUMLAR

 1. Dunya bir ney olmus inliyor turkiye bir ney olmus inim inim inliyor acaba bu iskneceleri yapan musvetteler huzuru mahserde nasil hesap verecek nasil allahin huzuruna cikacak
  ya bu iskencelere goz yumanlar ne yapacak nasil allahin huzuruna cikacaklar hic olmeyecek ler mi
  biz olumu gulerek karsiliyoruz ya onlar olumeye hazirlar mi

 2. Yapılanlar eğer doğruysa, bunu yapanları kınıyorum. Bu durum ne ile ve nasıl izah edilir, izah edilebilir mi onu da bilmiyorum. İnsan Hakları savunucularının acilen bu durumu dile getirmeleri ve yetkileri uyarmaları gerektiğini düşünüyorum. Eğer mücadelede haklıysan işkence ederek haksız duruma düşmeye gerek var mı? İşkence yapıyorsan demek ki birşeyleri zorla kabul ettirmeye çalışıyorsun ki bu da haksız olunduğunun bir göstergesidir. Varsa kişilerin suç işlediğine dair deliller, bunları bağımsız yargılama yapacak mahkemelere sunarsın, yargılamayı yüce Türk milleti adına mahkemeler yapar, suç varsa insanlar hakettikleti cezayı alırlar. Ancak bunlar suçlu deyip cezayı da sen vermeye kalkarsan insanlık suçu işlemiş olursun. Ayrıca kul hakkına da girilmiş olur. Bu sayede suçlular varsa da mağdur olmuş olur. Suçlu ile suçsuzu ayırmak mümkün olmaz. Hükümetin yaptığı mücadele de zarar görür diye düşünüyorum. Yetkililerin bu duruma duyarsız kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

 3. İşkence yapan polislerin acilen açığa alınıp soruşturma başlatılması gerekiyor. Nato üyesi bir ülkede işkence kesinlikle yasaktır. Bakanlık ve emniyetteki yetkilileri göreve çağırıyorum. Bu ülkenin muz cumhuriyeti olmadığını o polislere hatırlatılması gerekiyor.

 4. Ulkemiz nereye gidiyor kim bu iskence yapanlar, zalimlik gittikce artiyor, butun dunya bizi izliyor, ne olur kendimize gelelim, Valiler, mudurler o insanlarin mazlum oldugunu herkesten cok siz iyi biliyorsunuz.neler bildiginizi de bilen bir Rab var..

 5. Rabbim bu zulmü yapanları ve göz yumanlari cezası z bırakmayacaktir buna tarih şahit biz den öncekiler Firavunlar Nemrutlar yaptıklarıyla kalmamıştir. Suçsuz yere tutuklanan eziyet gören kardeşlerimize Rabbim sabır versin ve Hz Eyyüp gibi Rabbim onlari hem dünya da hem ahirette cennet nimetleriyle mükafatlandirsin. Tarihin sayfalarına destan yazıyorlar allah onlardan ebedi razi olsun. İşkenceci insaf ve iman yoksunu bu insanları Rabbim kahru perişan etsin. Bu masum insanlara ailelerine çocuklarına yaşattıklari açıları yaşamadan son nefesleri vermesine.

 6. Amnesty International should not neglect this torture in Turkey. We should spread this to the world. Human Rights urgently should take measures. Erdogan is TYRANT!!! Erdogan is PHARAOH!!! Erdogan is DICTATOR!!!

  The whole world knows about it!!!

 7. Allahım Hz Musanin duasini mealen edecem. Allahım bu zulmü abilerime reva görenlerin kalpleri kap kara olsun. Imana gelmesinler. Cehenneme gitsinler. Cennetin kokusunu his etmesinler. Allah Var Gam Yok. Yiğit oğlu Yiğit Abilerim. Hizmet Erleri. Rabbim arkamızda yetmez mı. Elhamdülillah bu süreçte yezidin tarafında değiliz, yoksa ahiretimiz tarafgirlik yüzünden mahv edecektik. Allaha Şükürler olsun Hz. HUSYEN tarafindayiz. Tükürün Yezid ve Yezidilerin yüzüne…

 8. Ey akp nin peşinden suruklenen müslümanlar;bu yapilanlarin emri perinçek ve çetesinden aliniyor.
  peki sizce hangi dine göre bu zülümlere kilif uyduruluyor.
  yok yok dört ilahi dinde ve evrensel insani değerlerde bu akp zebanilerinin yaptiklari yer almiyor.
  peki dini dünyaya satan bu alçaklarin kriteri nedir?
  kırıntısı kaldiysa vicdanlara havale….

 9. Rabbim’den binlerce şükür olsun ki doğru yoldayız.
  Cezaevindek’i abilerimize, ablalarımıza ve ailelerine mevlam sonsuz sabr-ı cemil niyaz eylesin.
  Maddi ve manevi sıkıntılarını gidersin.

  Ey bu zulmü yapanlar, yaptıranlar ve gözyumanlar, allah sizleri kâhru perişan, cehennemiyle muamele eylesin.

  Bu işkenceleri kendi vücudunuzda hissetmediğinizce rabbim ruhunuzu teslim almasın.

  Bu dünyanın / hayatın birde sonu var. Sizleri Allah’a havale ediyorum… Güzel Türkiye’yi ne hale getirdiniz.

 10. Iskence insanlik sucu. Alcakca savunmasiz insanlara iskence edenleri Allah´a havale etmekten baska maalesef bir sey yapamiyoruz. Dua ediyoruz masumlara bir cikis, zalimlerse kahru perisan olsunlar. Bediuzzamanin enfes ifadesi ile bitiriyorum. ZALIMLER ICIN YASASIN CEHENNEM.

 11. Müslüman kimliğini dünyada bu zalimler kirletiyor işte. Yüreğim yanıyor. Onbinlerce masum hapis köşelerinde süründürülüp eziyete maruz bırakılıyor. ALLAH Aşkına bu eziyeti yapanlar müslüman olabilir mi. BU talimatları kim veriyorsa kimde uyguluyorsa. Hiç merak etmeyim ki yanlarına kalmayacaktır. ALLAH mazlumlarla beraberdir ya. Demek ki doğru yoldalar.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin