Küçükkaya üzerinden İmamoğlu’na tuzak mı kuruldu?

İBB başkan adayları arasındaki canlı yayın tartışması öncesinde moderatör İsmail Küçükkaya’nın CHP adayı Ekrem İmamoğlu ile yüz yüze görüşmesi tartışması büyüyor. “Uğur Dündar’ın ima ettiği tuzak, Küçükkaya üzerinden mi kuruldu?” sorusu konuşuluyor.

Küçükkaya dün akşam Habertürk’e yaptığı açıklamada ‘açık oturum’ öncesi her iki adayla görüştüğünü belirtmişti. Hatta AKP adayı Binali Yıldırım ile iki kez telefonda görüştüğünü söylemişti.

Bugün yandaş medyada çıkan haber ve görüntüler ise tartışmayı alevlendirdi. Hükümete yakın yayın organları Küçükkaya’nın geçen perşembe İmamoğlu ile bir otelde yaptığı yüz yüze görüşmeye dair fotoğraflar yayınladı. İmamoğlu’ne “Otelde ne görüştünüz?” soruları yöneltildi.

Binali Yıldırım, görüşmeye ilişkin “CHP adayının tarihî yayın öncesi yüz yüze bir otelde İsmail Küçükkaya ile bir araya gelmesi, gayriahlaki bir durumdur. Bunu kamuoyundan gizlemeleri de felakettir. Ayrıca, İsmail Küçükkaya bu görüşmenin 2-3 dakika sürdüğünü söyledi. Gerçekte bu görüşme ne kadar sürmüştür?” diye konuştu. Yıldırım, İmamoğlu ve Küçükkaya’dan açıklama beklediğini de belirtti.

“Küçükkaya, Yıldırım’ı da ziyaret edeceğini söyledi”

Habertürk’e röportaj veren Ekrem İmamoğlu ise “Yüz yüze görüştünüz mü yayından önce?” sorusuna şu cevabı verdi: “Tabii ki. Bana geldi, zaten, ‘Sizinle görüşeceğim, ardından Sayın Binali Yıldırım’ı ziyaret edeceğim’ dedi. Gizli görüşme derken, kameraların önünde değildi ama gizli de değildi. Oturduk, konuştuk.”

İmamoğlu, sorular konusunda da, “Sizin ne soracağınıza karışmam ama konunun çemberi belli. İstanbul konuşulmalı, tamam ama İstanbul’da ikinci seçime niçin gidildiği de konuşulmalı. Bu en önemli mesele dedim.” ifadelerini kullandı.

Uğun Dündar, tuzak iması yapmıştı

İsmail Küçükkaya’nın Yıldırım’ı da ziyaret edeceğini söylediği halde bunu gerçekleştirmemesi “İmamoğlu’na Küçükkaya üzerinden tuzak mı kuruldu?” sorusunu akıllara getirdi. Şüphelerin ortadan kalkması için Küçükkaya’nın İmamoğlu ile yüzyüze görüştüğü halde neden Yıldırım’la sadece telefon görüşmesi yaptığına dair bir açıklama yapması gerekiyor.

Moderatör olarak ilk başta ismi geçen Uğun Dündar, “Moderatörlüğüm üzerinden her iki adaya ve demokrasimize zarar verebilecek bir takım hazırlıklar yapıldığını görüyor ve bu sebeple 50 yıldır ödünsüz bağlı kaldığım evrensel yayıncılık ilkeleri gereği moderatörlük yapmama yönünde aldığım kararı kamuoyuna saygıyla arz ediyorum” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin