Koray Aydın son anketi açıkladı: AKP-MHP’nin oyları eriyor!

Koray Aydın'ın açıkladığı son anketlere göre AKP ve MHP'nin toplam oyları yüzde 40'ın altına düştü.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, son yaptırılan anketlere ilişkin sonuçları açıkladı. Aydın, “AK Parti’de müthiş bir erime var. AK Parti, MHP toplamı yüzde 40’ın altına indi. Müthiş bir çözülme var. Yeni kurulacak olan partinin oy oranı o kadar ahım şahım değil.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın’ın da katıldığı törende Etimesgut İlçe Başkanlığına atanan Fatih Sultan Mehmet Hamzaçebi görevi Erman Serin’den devraldı. Törene İYİ Parti Ankara Milletvekilleri Durmuş Yılmaz, Halil İbrahim Oral ve Ayhan Altıntaş, GİK Üyeleri Dr. Mesut Özarslan ve Bülent Gürsoy, Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk, il ve ilçe yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

TÜRK SİYASETİNE YÖN VERİYORUZ

Yeni Gaste’de yer alan habere göre, törende konuşan Koray Aydın’ın açıklamaları şöyle: “İktidara kitlenmiş tek siyasi parti biziz. Ortam çok müsait, çok sayıda yaptırdığımız araştırmalarda taban yükseliş tirendine girdi. Partinin tabanı kemik gibi oldu. Bütün anketlerde aynı sonuçlar çıkıyor. AK Parti’de müthiş bir erime var. AK Parti, MHP toplamı yüzde 40’ın altına indi. Müthiş bir çözülme var. Yeni kurulacak olan partinin oy oranı o kadar ahım şahım değil. Hiç önemli değil bir, iki puan bile olsa bütün siyasi dengeleri değiştirebilecek bir tablo ortaya çıkıyor. Yönünü başka arayışlarda olan kitlenin gözü İYİ Parti’de.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin