Kocası da tutuklu bir anneye zulüm: Bir yaşındaki kızı cezaevinde yanında, 5 yaşındaki oğlu dışarıda hasta

15 Temmuz sonrası OHAL kapsamında gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlar bir aileyi parçaladı. Konya Seydişehir’de yaşayan biri 5 yaşında, diğeri 1 yaşında 2 çocuk annesi Öznur Çakar evi 16 Kasım 2016’da polis tarafından basıldı. Polisler önce Çakar’ın kocasını, 5 saat sonra da kendisini gözaltına aldı.

Çakar, o zaman küçük kızı Bahar 7 aylık olduğu için yanında götürdü. Seydişehir’de savcılık tutuklama için mahkemeye sevk etti. Kocası gibi kendisine de tutuklama kararı verildi. Anne Öznur Çakar Seydişehir’de cezaevi olmadığı için önce küçük kızıyla birlikte Karaman Cezaevine gönderildi. 3 ay sonra da Konya Ereğli Cezaevine sevk edildi.

7 aydır tutuklu olan Çakar’ın dışarıda olan 5 yaşındaki oğlunun ise psikolojisi bozuldu. Her gün uyku sorunu yaşayan küçük Fatih, “Annem-babam neden gelmiyor. Benim annem babam suçlu değil?” diyerek sorulan soruyor. Konya’da hastane Fatih için ‘anksiyete bozukluğu’ teşhisi koydu. Annesiz babasız kalan Fatih, her gece annesiz-babasız kalanlara dua ederek uyumaya çalışıyor.

Öznur Çakar’ın 20 Haziran günü duruşması var. Mahkemesi cezaevinde sanal ortamda olacak. Yakınları ise en azında tutuksuz yargılanması için serbest bırakılmasını istiyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin