AKP Gençlik Kolları üyesinden MP5’li paylaşım: Reis vur de vuralım, öl de ölelim!

Düzce’de AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Aybek, Emniyet tarafından 15 Temmuz gecesi halka dağıtılmasıyla gündeme gelen ve satışı yasak olan MP-5 silahı ile tehdit etti. Aybek, MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı, “Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter” notuyla sosyal medya hesabında paylaştı.

Kentte erkek kuaförü olan Mehmet Aybek,  MP5 makineli tabanca ile çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabında paylaştı. AKP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyesi Aybek’in, fotoğraf ile birlikte, “Vur de vuralım, öl de ölelim. Reis meydanlar boş değil, emrin yeter” notunu yazması dikkat çekti. Aybek, yaklaşık 6 saat sonra bu fotoğrafı sayfasından kaldırdı.

Emniyet 15 Temmuz gecesi MP-5 dağıtmıştı

Ankara’da geçen yıl Mustafa Maraş, tartıştığı traktör sürücüsünü öldürdü, kardeşini de yaraladığı cinayette seri atış yapabilen MP-5 kullanıldı. Satışı yasak silahı kullanan Maraş, savunmasında, “Silahı 15 Temmuz darbe gecesi Ankara Emniyet’nin önünde dağıtmışlardı. Ben de oradan almıştım. Tabancayı hiç kullanmamıştım, amacım köye bırakmaktı. ” demişti. Emniyet yetkilileri ise MP-5 marka silahların seri ateş yapabilen otomatik silah statüsünde bulunması nedeniyle ruhsat karşılığında vatandaşa satışının bulunmadığını açıklamıştı.

Bu olay Ankara Valiliği açıklama yapmak zorunda kaldı. Silahların polislere kimliklerini göstermeleri karşısında verildiğini, sadece bir silahın kayıp olduğunun ifade etmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin