Kılıçdaroğlu’nu tehdit etti: Dokunulmazlığına mı sığınıyorsun?

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimini iptal kararıyla ilgili konuşmasını eleştirerek, “YSK üyelerin ismini tek tek okuyup yuhalatmıştır. Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? Dokunulmazlığın kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri aynen kullanabilecek misin?” sözleriyle tehditte bulundu.

Erdoğan, “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni’ne katılarak, gündeme dair konuştu. Türkiye üzerinde oyun oynandığını ve bunları bozmakta kararlı olduğunu ileri süren Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçiminin iptal edilmesine ilişkin şunları söyledi: “Seçimin ertesi gün netleşen sonuçlar, 39 ilçeden 25’ini almış olmamıza rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını ilk etapta 28 bin oyla kaybettiğimizi ilan etmişlerdi. Yapılan itirazlarla bu rakam en son 13 bin küsurata kadar geriledi. Şimdi bütün bunlar ortaya bir gerçeği, bir şaibenin olup olmadığını ortaya koymuyor mu? Biz bu süreci takip ederken alenen çalınmış olan oyların en azından bir kısmını bulmakla kalmadık; başka usulsüzlükler, yolsuzluklar, hukuksuzluklar tespit ettik. Adım adım ilçe ve il seçim kuruluna oradan da YSK’ye taşıdık. Sonuçta YSK değerlendirmesini yaptı ve 23 Haziran’da seçimin yenilenmesine karar verdi.”

‘HAYATI YALAN İFTİRA’

CHP ve Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu’na yönelik tehditlerde bulunan Erdoğan, şöyle dedi: “CHP’nin başındaki zat partisinin grup toplantısında bir skandala imza atmıştır. Kılıçdaroğlu YSK üyelerin ismini tek tek okuyup yuhalatmıştır. Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? Dokunulmazlığın var diye mi YSK’nın üyelerine bu denli hakaret ediyorsun? Dokunulmazlığın kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri aynen kullanabilecek misin? Hayatı yalan, iftira, tehdit iftira üzerine kurulu böyle bir siyasetçinin bizatihi kendisi Türk demokrasisinin en büyük sorunu haline gelmiştir. CHP yönetimi bu meseledeki tavrıyla bir kez daha tek parti özleminden kurtulamadığını göstermiştir.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin