Kayseri’de oldu: Kurbanlık pazarlığında parmakları kırıldı!

Kayseri’de besici Orhan Kaya, satacağı kurbanlık için tokalaşarak pazarlık yaptığı adamın parmaklarını kırdı. Pazarlıktan sonra parmaklarının kırıldığını fark eden yaşlı adam, barışmak için bin 500 TL daha indirim istedi.

DHA’nın haberine göre, Kocasinan ilçesindeki Oymaağaç kurban kesim yerine gelen Mustafa Ceviz isimli vatandaş, kurbanlık bir tosun beğendi. Besici Orhan Kaya ile tosun için bir süre pazarlık eden Ceviz’in parmakları çok sıkıldığı için hasar gördü. Pazarlığın ardından soluğu hastanede alan Ceviz, parmaklarının kırıldığını öğrenince, kurbanlığın fiyatında bin 500 TL daha indirim istedi.

Yaşanan olayı anlatan besicilik Orhan Kaya, şunları söyledi: “Akşamüzeri bir hacı amcamız geldi. Hayvanın sağına soluna, dişine falan baktırdı ve beğendi. Hayvan için 14 bin 500 TL istedik. Hacı baba 12 bin 500 TL verdi. Biz de 13 bin TL civarı pazarlık biter diye bekliyorduk. 12 bin 500 TL verdi. 45 dakika süren bir pazarlık sonucunda aracılar da araya girdi. 12 bin 750 TL’yi kabul etmedi. 45 dakika sonra hayırlaştık.

Çetin geçen bir pazarlık sonucunda hacı babanın parmakları kırılmış. 1 saat sonra bu olayı öğrendik. Geçmiş olsun demek için yanına gittik ve helallik istedik. O da bizden bin 500 TL kadar fiyat indirimi istedi. Biz de kabul ettik. Kendisinden özür diliyoruz. Pazarlık sonucunda hacı baba dediği fiyata hayvanı aldı ama parmakları kırılmasaydı daha iyi olurdu.”

Öte yandan, yaşlı adamın parmaklarının kırılmasıyla sonuçlanan pazarlığın cep telefonu ile çekilen görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde aracılarla birlikte yapılan pazarlıkta, parmakları kırılan Mustafa Ceviz’in “Ben elimi kurtardım, başka da para vermem” dediği görüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin