Kartal’da evde kalan vatandaşlara bandolu moral konseri!

Kartal Belediyesi, tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüs salgınından korunmak amacıyla “Evde Kal” çağrısına uyan vatandaşlara konser verdi. Bando takımı tarafından 10 farklı mahallede verilen mini konsere, vatandaşlar da evlerinin balkonlarından ıslık ve alkışlarıyla destek verdi.

Sosyal mesafeyi koruyarak mahalle mahalle sevilen eserleri çalan bando takımının verdiği konsere, vatandaşlar da bayrak sallayarak ve tezahüratlarda bulunarak eşlik etti.

Etkinlik sırasında Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de üzerinde “Komşun İçin Evde Kal Kartal”, “Yaşlıları Koru, Evde Kal” yazılı dövizler taşıdı.Mini konserin sonunda mahalle halkı, bando ekibini alkışlarla kutladı.

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, bando takımı sırasıyla Kordonboyu, Cevizli, Soğanlık Uğur Mumcu, Gümüşpınar, Hürriyet, Topselvi, Çavuşoğlu, Karlıktepe ve Atalar Mahallelerinde her biri en az 15 dakika süren sevilen şarkıları çaldı.

Zaman zaman istek şarkılara da karşılık veren bando üyeleri, aralarında en az 3 metre mesafe kalacak şekilde sıralandı. Bando takımını evlerinden görüntüleyen vatandaşlar ise çalan hareketli eserlere alkışlarla eşlik etti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin