Mansur Yavaş’tan sevindiren açıklama!

Sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin durdurulduğunu açıklayan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, öğrenci evlerine geçici olarak faturalandırma yapılmayacağını belitti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından toplum sağlığına olumsuz etkileri olabileceği değerlendirmesiyle sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemleri geçici olarak durduruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘‘İş hayatında çok zor günler geçiren kardeşlerim, Sevgili öğrenciler ve Ankara’da yaşayan hemşehrilerim; hayatınızı kolaylaştırmak ve bu zor günleri atlatmanız için imkanlarımız ölçüsünde her gün yeni çözümler üretmeye çalışıyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Sayaç okuma ve fatura dağıtım işlemlerinin durdurulduğunu açıklayan Başkan Yavaş şu duyuruyu kamuoyu ile paylaştı:

1- Tüm konut aboneleri için nisan ayında şubat ayı faturalarının yüzde 80’i oranında geçici faturalandırma yapılacaktır.

2- Nisan ayında öğrenci evleri için geçici olarak faturalandırma yapılmayacaktır.

3- İş yeri/ticarethane aboneliklerinde nisan ayı geçici olarak faturalandırma işlemi yapılmayacaktır.

Yaşanan olağanüstü dönem sona erdiğinde, tüm abonelerde normal faturalandırma yapılacak ve bu dönemde yapılan geçici faturalandırılmış miktarlar toplam miktardan mahsuplaştırılacaktır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin