Trabzonlu esnafın ‘paket’ isyanı: Varak desenli odalardan çıkın… Evde kal da, nasıl kalalım Türkiyem

Koronavirüs salgını yüzünde Türkiye evde kal kampanyasına Trabzonlu esnaf Hasan Yazıcı, farklı bir açıdan yaklaştı. Yazıcı, “Ben evde kalamıyorum; ne yazık ki. Dükkanımı açmak zorunda kaldım. Hükümetin açıklamış olduğu destek paketi tamamıyla patlak bir balon.” dedi.

Facebook hesabından video paylaşımında bulunan Hasan Yazıcı şunları söyledi:

“Hatta destek paketi uçan bir balon, uçuyor, gidiyor. Çünkü yok gerçekliği. Halk Bankası’nın esnafa 25 bin TL koşulsuz kredi vereceğini, 25 bin TL de ticari kart vereceğini bangır bangır bağırdılar. Yalan. Öyle bir şey yok.”

Halkbank‘ın istediği o şartlarda olan bir esnaf zaten Maliye Bakanlığı’nda müsteşar olur. Aynen öyle. Belki 18 sene önce vardı ama şu an yok. Neyin paketini açıklamışsınız. Esnafı, vatandaşı koruyan bir şey yok. Hiçbir paket yok.”

‘Bu millet evde aç duruyor’

Hasan Yazıcı şöyle devam etti: “Çıkmış ‘elektriğe zam yok’ diyorlar. Ya bu millet elektrik kullanamayacak. Allah aşkına tacizcileri, tecavüzcüleri, o şerefsizleri düşündüğünüz kadar milleti düşünün. Milleti eve tıktınız, evde aç duruyor aç. Dua edin. Ya her gün dua ediyorum. Ama ne oluyor.”

‘Kanal İstanbul ihalesi yapıyor’

“Bakın devlet yetkilileri. Adam gibi ‘Biz bir şey yapamıyoruz, para yok’ deyin anlayalım. Onu da anlayamıyoruz ya. Kanal İstanbul ihalesi yapıyor. Biz evden çıkamıyoruz. İhaleye gelen evinde oturmuyor mu? Ülke elden gitmeden millete yardım edin. Varak desenli odalarda oturmaktan azıcık çıkın. Bu millete hizmet edin azıcık.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin