Kanser hastası kadını da tutukladılar: ‘6 yaşındaki çocuğu ortada kaldı’

15 Temmuz sonrası cezaevine hukuksuzca yollanan kadınlara her geçen gün yenileri ekleniyor. Antalya’da yaşayan ve bir ay önce kanser ameliyatı olan Ayşe Özdoğan da hakim kararıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ameliyattan sonra yaşadığı sıkıntıları bitmeyen Özdağan’ın kanser hastalığı kemiğine de sıçradığı için önümüzdeki günlerde 2. ameliyatını olacağı belirtildi. Özdağan’ın bu yüzden çene kaşığı alınacak.

Özdağan’ın eşi de 8 aydır tutuklu. Çiftin 6 yaşındaki çocukları ise şimdi hem annesiz hem de babasız kaldı.

HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu bu durumu gündeme getirdi: “Kanserli bu kadını da tutukladılar.!ANTALYA.Anne AYŞE ÖZDOĞAN kanser hastası,1ay önce ameliyat geçirdi kanser kemiğe sıçradığı için çene kaşığı alınacak.Fakat Antalya’da tutuklandı,eşi 8 de aydır tutuklu! 6 yaşındaki çocuk annesiz ve babasız kaldı.!” ifadelerini kullandı.

1 YORUM

  1. Bu kadincagiz ne yapmis olabilir?…15 temmuzda eline silah alip akp.ci soytarilari mi kovalamis?…ne yapmis?…gercekten suclamanin ne oldugu merak konusu…iyiden iyiye gemi aziya aldilar…sacmalamanin en ust kertesine vardilar…Allahim sana havale ediyoruz…Allahim Kahhar ismine havale ediyoruz…sen bildigin gibi yap ya Rab.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin