‘Kalabalığı toplayamayınca Erdoğan’ın Konya mitingini 2 saat geç başlattılar, kameraları kapattılar’

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP içinde başlattığı yeni oluşum, Tayyip Erdoğan’ın Konya mitingine ilişkin ilginç paylaşımlarda bulundu. Davutoğlu ekibine yakın haber sitesi medyanotu.com haber sitesinde, Erdoğan’ın Konya’da tarihin en kısa mitingini yaptığı, kalabalığı toplayaman parti teşkilatının 14:30’da başlayacak mitingi 16.00’da başlattığı iddia edildi. Davutoğlu’nun mitingleriyle karşılaştırılarak sayının az olduğu ileri sürüldü. Belediye kameralarının kapatıldığı, Erdoğan’ın Davutoğlu’nu hedef aldığı sözlerinde miting alanının sessizliğe büründüğü bilgileri paylaşıldı.

Buna karşın Cumhurbaşkanlığı resmi hesabı olan @tcbestepe den yapılan paylaşımlarda alandaki kalabalığın çoşkulu bayrak sallayışları ve Erdoğan’ın konuşmasının tamamın yayınlandı. Kameraların alanı dar açılardan çektiği, yayında Erdoğan’a odaklandığı dikkat çekti.

ERDOĞAN; GÜL, BABACAN VE DAVUTOĞLU İÇİN: GİDECEKLERİ YER SANDIĞIN EN DİBİ OLACAK

Öte yandan Erdoğan, Konya Mevlana Meydanı’ndaki açılış töreninde, yeni parti çalışması yapan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski bakanlardan Ali Babacan’ı hedef aldı.

Yeni parti kurma hesapları yapan isimlere göndermede bulunan Erdoğan “Bize diş geçiremeyenler şimdi birliğimize beraberliğimize saldırıyorlar. AK Parti’den ne kopartırsak kardır anlayışıyla birileri sürekli pohpohlanıyor. Biz bunları çok gördük. Gidebilecekleri tek yer bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır.” ifadelerini kullandı.

MEYDAN DOLMADI; BELEDİYE KAMERALARI KAPATTI

Davutoğlu’na yakın haber sitesindeki haber ve iddialar şöyle:

Günler öncesinden Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’da Ahmet Davutoğlu’nu hedef alacağı şeklinde bir yazı yazmıştı. Selvi’ye göre Erdoğan Konya’da Davutoğlu’nu hedef alıp sert açıklamalar yapacaktı.

4 maddede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya mitingi özeti

Konya tarihinde ilk kez bu kadar gecikmeli bir miting yaşandı.

AK Parti’nin bu kadar kısa süren ilk mitingi oldu.

AK Parti’nin Konya’da değil sadece bütün Türkiye’de yaptığı mitingler arasında coşkusu en düşük olan mitingdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Davutoğlu’nu ima eden bir takım çıkışlar yapmaya çalıştı. Bu anlarda meydanda büyük bir sessizlik oluştu.

Konya Davutoğlu’na sahip çıktı

Bugün açılış törenine katılım da gösterdi ki Konya halkı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktı. Konya Mevlana Meydanı’nda gerçekleştirilen açılış töreni, AK Parti tarihinin en az katılımlı mitingi olarak tarihe geçti. Miting 14:30’da başlayacaktı. Ancak katılım olmayınca saat 16:00’ya çekildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin meydana bakan kameralarından alınan görüntülerde katılım o kadar az görünüyordu ki belediye çareyi kısa süre içinde kameraları kapatmakta buldu.

AK Parti tarihinin en az katılımlı mitinglerinden birini Konya’da yaptı. Konya halkı Başbakanı Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktığını gösterdi.

Erdoğan “Hamd olsun bu siyaset mühendisliği oyunlarının hiçbiri tutmadı. Gidebilecekleri tek yer bir sonraki seçimde sandığın en dibi olacaktır.” sözleriyle Ahmet Davutoğlu’nu hedef almış olsa da demokrasilerde iktidarı belirleyen halk ve elbette sandıklardır. Dolayısıyla şimdiden sandıkla ilgili bu tür bir tahmin yapmak son derece yanıltıcı olabilir. Yeni parti belki de sandıkta zirveyi görebilir.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin