İYİ Parti’li vekil: Bir ‘yeni parti’nin liderine suikast girişimi olacağına dair bilgi aldık

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, “Türk siyasetinin önünü açan, demokrasinin, hukukun, adaletin yılmaz savunucusu bir yeni partinin liderine suikast girişimi olacağı bilgilerini almış bulunuyoruz” dedi.

Diken.com’un haberine göre, Ok, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında İYİ Parti’nin seçime girmesini engelleyemeyenlerin entrika peşine düştüğünü savundu.

İYİ Parti’nin hazineden yardım alacağı yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen vekil, “İYİ Parti bırakın hazineden 25 milyon almayı bir kuruş alsın, söz veriyorum harakiri yapacağım” diye konuştu.

BOMBALARI PATLATANLAR OY DEVŞİRDİ

İYİ Parti’nin seçimlere girmesini engelleyemeyenlerin bazı kötü senaryoları devreye sokacakları yönünde duyumlar aldıklarını aktaran Ok, “7 Haziran-1 Kasım arasında bu bombaları patlatan, karanlık güçler kimlerdi? Bu bombaların sonucunda, hangi parti ya da partiler oy devşirdi” diye sordu.

DUYUM DEĞİL BİLGİ; KAOS VE SUİKAST İÇİN HAZIRLIK YAPANLAR VAR

İYİ Parti’li vekil şöyle devam etti: “Duyumun ötesinde ciddi bilgiler alıyoruz. Türk siyasetinin önünü açan, demokrasinin, hukukun, adaletin yılmaz savunucusu bir yeni partinin liderine suikast girişimi olacağı bilgilerini almış bulunuyoruz. Eğer bu gerçekleşmezse 7 Haziran-1 Kasım arasında olduğu gibi bombalar patlatılarak, suikastlar yapılarak, Türkiye’de bir kaos ortamı oluşturulacağı bilgileri alıyoruz. Buradan son başbakana, son hükümete çağrıda ve uyarıda bulunuyoruz. Son başbakan olmanız sizleri sorumluluktan kurtarmaz. Derhal gerekli tedbirleri alınız.”

‘HÜKÜMETTEN DEĞİL’

Bir basın mensubunun, suikast duyumuna ilişkin hükümet yetkilileriyle görüşüp görüşmediğini ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ek koruma isteyip istemediği sorusu üzerine Ok, “Ben bunu bir yetkili kişiyle paylaştım. O da şimdilik aramızda kalsın. Hükümetten değil” dedi.

İYİ Parti’ye geçen CHP milletvekillerinin tekrar partilerine döneceği yönündeki iddiaların hatırlatılması ve “Sizin partinizden mi yoksa CHP’den mi aday gösterilecek?” sorusunun yöneltilmesi üzerine Ok, “Buna ilgili kurullar karar verecek. İster bizim partimizden olsun ister başka partide olsun, ister siyaseti bıraksınlar bu kişileri başımızın üzerinde taşımamız gerektiğine inanıyorum” diye konuştu.

AKŞENER: İNANMIŞ İNSANIN KORKUSU OLMAZ

Zonguldak’taki Madenciler Anıtı’nın önünde destekçilerine seslenen Akşener, Ok’un isim vermemesine karşın iddiaya değindi.

İYİ Parti lideri şunları söyledi: “Ecel, ne bir nefes evvel ne bir nefes sonradır… İnanmış insanların bu manada bir korkusu olmaz. Kimi zaman bu tür şeyler söylenir. Esasında geriye çektirmek amacını taşır. Yani korku önemli bir duygu ve hepimizde var olan bir duygu. Bende de var elbette. Fakat bir süre sonra yaşlarımızdan, tecrübemizden dolayıdır, geriye gidebiliyor. Ben mesela genç için daha çok korkarım. Yaşayacak çok zamanı var. Türkiye’de ağırlıklı korkutmak üzerine şu sıra. Onun için onun karşısında korkmayacaksınız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin