İYİ Partili Ağıralioğlu: HDP’yi problemli görüyoruz, fezlekelere ‘evet’ diyeceğiz

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Meclis’e fezlekeleri gönderilen HDP’li 9 milletvekili hakkında, “Biz HDP’yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz. Dolayısıyla ‘Evet’ diyeceğiz.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

Programda Ahmet Hakan’ın haklarında fezleke hazırlanan 9 HDP’li milletvekili hakkında nasıl bir tutum sergileyeceklerine ilişkin sorusuna Ağıralioğlu şöyle cevap verdi:

“Biz HDP’yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz. Dillerini problemli görüyoruz. Dolayısıyla böyle milletin meclisinde bu siyasi dille, bu üslupla siyaset yapmalarını doğru bulmuyoruz. Evet diyeceğiz.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosu 6-7-8 Ekim 2014’teki Kobani olaylarıyla ilgili kamu davasında HDP’li vekiller Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş, Hakkı Saruhan Oluç, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Sezai Temelli, Pero Dündar ve Pervin Buldan hakkında fezleke düzenlemişti.

Meclis’e gönderilen fezlekelerde ‘devletin birliğini, ülkenin bütünlüğünü bozma’, ‘adam öldürme’, ‘adam öldürmeye teşebbüs’, ‘yağma’, ‘bayrak yakma’ gibi suçlamalar yer alıyor.

1 YORUM

  1. Bunlar şaşılacak şeyler değil. İyi parti Akp ye rahmet okutacak şahsiyetlerle dolu. Akp nin daha zararlı olmasının tek sebebi iktidarda olması birde erdoğan gibi bir liderleri olması. Meral akşener de kürtler ve cemaat konusunda akp nin yaptığı her cürme öncülük edebilecek bir şahsiyet. Sadece o erdoğana rahmet okutacak kadar olamaz. Ha din meselesine gelince; bunlarda din iman Chp seviyesindedir. İyi partinin mhp den tek farkı sadece onlardan ayrılmış olmasıdır. Maalesef durum bu peki faydalı bir partimi evet cumhur ittifakına katılmadığı sürece izafi olarak faydalıdır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin