Cihangir İslam’dan Ağıralioğlu’na tepki: Erdoğan’ın talimatını ‘hazır olda’ bekliyor

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 33 fezlekeyle ilgili ‘‘Genel kurulda da hemen eller iner kalkar’’ diyerek talimat vermesinin ardından İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’nun ‘evet’ oyu vereceklerini açıklamasına Bağımsız İstanbul Milletvekili Cihangir İslam tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, CNN Türk’te katıldığı televizyon programında Ahmet Hakan’ın haklarında fezleke hazırlanan HDP’li 9 milletvekili hakkında nasıl bir tutum sergileyeceklerine ilişkin sorusuna “Biz HDP’yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz.  Dolayısıyla TBMM’de bu üslupla siyaset yapmalarını uygun bulmuyoruz. ‘Evet’ diyeceğiz” dedi.

İYİ Partili Ağıralioğlu’nun açıklamasına tepki gösteren Bağımsız İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,

“Fezlekeler görüşülmeden yapılan bu alelacele

– ‘Benim elim zaten havada’ beyanı,

Erdoğan’ın

– ‘Eller hemen iner kalkar’ açıklamasına

– ‘Zaten hazıroldayım’ cevabıdır.

Bu tutumlar ülkemize, toplumsal barışa, demokrasiye, halk iradesine büyük zarar verir.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN FEZLEKELER İÇİN TALİMAT VERMİŞTİ

Erdoğan, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Dün gece Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gelen aralarında HDP’li vekillerin de olduğu 33 fezleke ile ilgili soru üzerine Erdoğan, “Süreç ne ise aynen işleyecektir. Bu konularla alakalı komisyonlar da müzakerelerini yapar. Sonra genel kurula gelir. Genel kurulda da hemen eller iner kalkar” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin