İstanbul’da metrekareye 36 kilo yağış: ‘Okul ve evleri su bastı, trafik felç oldu’

İstanbul genelinde sabah saatlerinden itibaren şiddetli rüzgar ve yağış etkili oldu. Yağış nedeniyle ev ve okulları su bastı, ağaçlar devrildi. İstanbul’da metrekareye 36 kilo yağış düştüğü belirtilirken yağışların Çarşamba’ya kadar süreceği açıkladı.

İstanbul’da tüm gün süren yağmur trafiği de olumsuz yönde etkiledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) trafik yoğunluk haritasına göre 18.30’da yoğunluk yüzde 80’e ulaştı.

Büyükşehir belediyesinin açıklamasına göre Tarabyaüstü’ndeki Arabayolu Caddesi’nde ağaç devrildi. TEM Halkalı yan yol – İkitelli istikameti, Merkezefendi’deki Gümüşsuyu Davutpaşa Caddesi tramvay yolu, Topkapı Altgeçidi ve Kadıköy Mühürdar Cadddesi’ndeki tramvay yolunda su birikintisi oluştu.

Kabataş-Bağcılar tramvayı seferlerinde kısa süreli aksama yaşandı. Kentte 14 ayrı noktada çatı ve ağaç dalı temizliği yapıldı.

Beykoz’da bugün saat 12:00 itibariyle metrekareye 74.7 kilogram yağış düştü. Beykoz’u 74.4’le Eyüp Hamidiye, 68’le Şişli ve Tuzla izledi. Kent genelindeki ortalama 36.3 kilogram oldu. Yağmur ve fırtınanın çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor. Hava sıcaklığının ise 10 Ocak’a kadar mevsim normallerinin 2-4 derece altında olacağı kaydedildi.

Sultangazi’de etkili olan şiddetli yağış nedeniyle de bazı evleri su bastı. Su basan evlerden belediye ekipleri vidanjör ile su tahliyesi yaptı. Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi’nde de yoğun yağış nedeniyle bazı evlerde su baskını meydana geldi.

Fatih’te ağaçlar devrildi. Devrilen ağaçlar iki araca zarar verirken, itfaiye ve belediye ekipleri devrilen ağacı kaldırmak için çalışma başlattı. Arnavutköy ile Şişli Cumhuriyet Caddesi üzerindeki bir ağaç da yola devrildi. Kadıköy Osmanağa Mahallesi’nde de fırtına nedeniyle ağaç devrildi. Ağacın üzerine devrildiği park halindeki otomobilde hasar meydana geldi.

Silivri’de ise fırtına nedeniyle 3 katlı binanın çatısı bahçeye uçtu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin