İmamoğlu’ndan ulaşım zammı açıklaması: Maliyetin altında yaptık

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, toplu taşıma ücretlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zamla ilgili konuştu. İmamoğlu, kamuoyunun tepkisini çeken zam için, “İnanın maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı’nın açılışı, Bakırköy’deki CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Açılış programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili soruya şöyle cevap verdi: “Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız, hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir zam yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus tek gündem.” dedi.

1 YORUM

  1. Yöneticiler “medeniye galebe ikna iledir” ilkesinden daha çok yararlanmalılar. Halkın aleyhine bir karar alınacaksa, kararın alınması sürecine halk daha çok katılmalı. Mesela bu örnekte, önce halka imkanlar/şartlar açıklansa ve kamuoyu yoklamalarıyla halkın düşüncesi alınsa daha estetik olabilirdi. Bu o5zellikle uzun yıllardır “yarı-doğrudan demokrasi modeli argümanlarını savunan siyasilere daha da çok yakışır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin