“İBB’den atılanlar THY’ye alınacak” iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) işten çıkarılanlar ve istifa edenlerin Türk Hava Yolları’nda (THY) işe alınacağını iddia edildi. Daha önce de benzer örnekler olduğunu savunan Airport Haber Genel Yayın Yönetmeni Ali Kıdık, söz konusu iddiayı ‘THY’deki kaynaklarına’ dayandırdı.

İBB’de 31 Mart ile 23 Haziran seçimi arasında işe alınan 1.244 kişinin geçen hafta işten çıkarıldığı açıklanmıştı.

Ali Kıdık’ın “İBB’den çıkartılanlar THY’ye mi?” başlıklı yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden çıkarılan veya istifa edenlerin yeni durağı THY olacakmış. Bunun geçmişte örnekleri çok. Temel Kotil’den Abdurrahman Gündoğdu’ya kadar hepsi belediye geçmişi olan yöneticiler idi. Ne diyelim onu da bir kez daha görmüş olacağız.”

‘Torpilsizler işten çıkarılacak’

THY’de çalışanların işine son verildiğini de iddia eden Kıdık, şu ifadeleri kullandı: “THY’nin alt markası TGS’den yüzlerce kişiye kapı gösteriliyor. THY kendi kabinindeki 700 kabin memurunu uçurmuyor. Eğitim adı altında 45 gün yerde eğitim verecek.

Benim bildiğim sıfırdan kabin memuru olacak olanlara o kadar süre ile eğitim veriliyor. Bu sayede tasarruf yapacağını düşünüyor arkadaşlar.

Eğitimi tazelenen arkadaşların yerine yenileri gelecek. Onlara da eğitim dökülecek. İşler böyle giderse yine torpilliler kalacak torpilsizler işten çıkartılacak.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin