İBB sözcüsü Ongun’dan A Haber’e: Geldiğimizde kasada 6 milyon lira vardı bugün 6 milyar lira var

AKP iktidarının yayın organı A Haber’in “İmamoğlu, İBB’yi 27 yıl sonra ‘borç dahi alamayacak’ duruma getirdi” başlıklı haberine cevap veren İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, “Göreve geldiğimizde kasasında sadece 6 milyon lira İBB’nin kasasında bugün 6 milyar lira var. Eski yönetimden yansıyan 13 milyar lira borç da ödenmiştir.’’ dedi.

A Haber, ”İmamoğlu, İBB’yi 27 yıl sonra ‘borç dahi alamayacak’ duruma getirdi” başlık bir haber yayınladı. Haberde İBB Meclisi AKP Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun ”CHP’li İBB Yönetimi, yasal borçlanma limitlerini aştığı için İBB’yi 27 yıl sonra ilk kez ‘borç dahi alamayacak’ duruma getirdi. 2 yılda belediyenin borcunu 43 milyar 402 milyon liraya çıkaran İBB Başkanı, İstanbul için bugüne kadar algı ve şovdan başka ne üretti?” ifadeleri hatırlatıldı.

”İBB, SİZİ KISKANDIRMAYA DEVAM EDECEKTİR”

A Haber’e sosyal medyadan cevap veren İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB’nin kasasında Haziran 2019’da 6 milyon lira, şimdi ise 6 milyar lirası bulunduğunu kaydetti.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Murat Ongun, ”Haziran 2019’da göreve geldiğimizde kasasında sadece 6 milyon lirası olan İBB’nin kasasında bugün 6 MİLYAR lirası vardır. Ayrıca önceki dönemden yansıyan 13 MİLYAR lira borç da ödenmiştir. İBB güçlü finansal ve mali yapısıyla sizi kıskandırmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin