KHK’lı Nazan Bozkurt, Tr724’e konuştu: Gergerlioğlu’nu anlatabilmem için tüm kelimeler kifayetsiz

Mahmut Filizer 8. Gün’de haftanın özetini ekranlarınıza taşıyor. Bir hafta boyunca yaşanan gelişmelerden haberdar olmak istiyorsanız bu programı kaçırmayın.

8. Gün’ün bu haftaki konuğu Yüksel direnişçisi KHK’lı nüfus memuru Nazan Bozkurt. Yakın zaman önce cezaevinden tahliye edilen Nazan Bozkurt, verdiği emek mücadelesini ve cezaevi sürecini anlattı.

Zulmü yapanların kendi kendilerine gitmeyeceğine işaret eden Bozkurt, haksızlıklara direnenler karşısında kaybedeceklerini vurguladı. Yargının kendisini ısrarla örgüt üyesi yapmak istediğine tepkisini şöyle dile getirdi: ”İki kere iki dört eder, beş etmez kardeşim. Yok işte örgüt falan. Ben işimi geri istiyorum.”

Cezaevinde kaldığı günlerde bebek ve çocukların yaşadıklarına şahit olduğunu belirten Nazan Bozkurt, görüşlerde babasından ayrılan çocukların durumuna ağlayan gardiyanlar gördüğünü aktarırken duygulandı.

Evinden alınarak cezaevine konulan Kocaeli milletvekili hak savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu ise şöyle andı: ‘Sayın Gergerlioğlu’nu anlatabilmem için tüm kelimeler kifayetsiz kalır.’

Tahliye olduktan sonra kendisini karşılamaya gelen harbiyeli annesi Melek Çetinkaya’yı çok sevdiğini dile getiren Nazan Bozkurt, ‘Onu tanıdığım için çok mutluyum. Hepimiz aynı düzenin mağdurlarıyız. Bizleri ayıramayacaklar.” ifadelerini kullandı.

İYİ SEYİRLER

▶️ Bize Youtube’dan destek olabilirsiniz: http://youtube.com/c/TR724/join
▶️ Bize Patreon’dan destek olabilirsiniz: https://www.patreon.com/TR724

🔴 TR724 SESLİ KÖŞELER kanalına abone olmayı ve bildirim zilini açmayı lütfen unutmayın 👉 https://buff.ly/31CrcfN.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin