‘Hayır’ diyen Genel Yayın Yönetmeni, Bahçeli’nin talimatıyla görevinden alındı

MHP’nin kanalı Bengütürk TV’nin genel yayın yönetmeni Murat İde, referandumda ‘hayır’ diyeceği gerekçesiyle Devlet Bahçeli’nin talimatıyla görevinden alındı. Yerine ise Bahçeli’nin danışmanı Metin Özkan getirildi.

Murat İde altı yıldır görev yaptığı kanaldan “Bu gidiş hayırlı bir gidiştir” diyerek istifasını açıkladı. İde, “Gazeteci gitmelidir zaten. Önemli olan neden gittiği. Onurunu ve doğrularını yere düşürmüyor, boynu bükülmüyorsa, o gidiş hayırlı bir gidiştir” ifadesini kullandı.

Murat İde açıklamasında şunları söyledi:

“Altı yıllık BENGÜTÜRK serüvenim bugün itibarıyla sona erdi.. Meslek hayatımın en kıymetli altı yılıydı.. Zordu.. Onurlu, namuslu, fedakar yol arkadaşlarımla ve “Biz ne yapabiliriz?” diye yük omuzlayan dostlarımızla, Türk Milliyetçileri ile “yokluğu” paylaştık, “Acıyı bal eyledik.” Gazeteci gitmelidir zaten.. Önemli olan neden gittiği.. Onurunu ve doğrularını yere düşürmüyor, boynu bükülmüyorsa, o gidiş hayırlı bir gidiştir… Bize güç katan büyük Türk Milleti’ne ve onun sevdalılarına and olsun ki, mesleğimi namusuyla-haysiyetiyle yapmaya devam edeceğim… Zor günlerimizde omuz veren herkesten Allah razı olsun… Ne mutlu Türküm diyene!”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin