Hasta yakınları terör estirdi! Doktor ve hemşireler barikat kurup canını zor kurtardı

Ankara’daki Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlıkçılara saldırdı. Sağlık çalışanları kendini hastanenin bir bölümüne kapatmak zorunda kaldı. Sağlıkçılar kapıyı güçlükle tutarken çığlık sesleri duyulmaya başladı.

BERBERDE VURUP KAÇTI

Olay, Keçiören ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Fırat Ö. ve Ahmet Ö. bir berber dükkanında tıraş olduğu esnada yanlarına gelen Emrah Keskin, iki kardeşle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Keskin yanında getirdiği silahla Fırat Ö. ve Ahmet Ö.’ye ateş açarak olay yerinden kaçtı.

Silah seslerini duyan çevredeki esnaflar polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen 112 Acil servis ekipleri yaralıları Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına aldı. Hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaralanan Ahmet Ö.’nün hayatını kaybetti. Tedavisi süren Fırat Ö.’nin ise “silahlı yaralama” suçundan arandığı belirlendi.

Ahmet Ö.’nün hayatını kaybettiğini öğrenen yakınları hastanenin acil sevisinde çalışan sağlık personeline saldırdı. Kendilerini güçlükle hastanedeki bir bölüme kapatan hemşire ve doktorlar canlarını kurtarmak için barikat kurdu.


TTB’DEN AÇIKLAMA

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta yakınları sağlıkçılara saldırmasına ilişkin açıklama yaptı. TTB, açıklamasında Hekimlik Andı’na bugün sağlık emekçilerinin yeni bir cümle eklemek zorunda kaldığını bildirdi: “Hastalarımı Acil Resüsitasyon Odası kapısında bedenimden barikat kurarak, şiddet ortamından koruyacağıma yemin ederim.”

TTB’den sağlık emekçilerine yönelik yapılan saldırıya ilişkin açıklamada, “Hekimlik Andı’na bugün Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sağlık çalışanları yeni bir cümle eklemek zorunda kaldı! ‘Hastalarımı Acil Resüsitasyon Odası kapısında bedenimden barikat kurarak, şiddet ortamından koruyacağıma yemin ederim” denildi.

Bu arada CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği (TTB) hakkında yaptığı açıklamayı hatırlatarak, “Siz en üst makamlarca hekimleri tehdit ederseniz, kendini bilmez kişiler de bu tehditlerden cesaret alır.” dedi.

 

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin