Hande Fırat, Bakan Varank’ın ‘yerli oto’sunu anlattı: 4 kapısı var, 4 lastiği var, direksiyonu var, SUV model

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat’ın, Twitter hesabından “Yerli otoyu gördük” ifadesiyle paylaştığı fotoğraf gündemden düşmüyor. Fırat, kendisine yöneltilen eleştiriler üzerine fotoğrafta gördüğü Bakan Mustafa Varank’ın ‘yerli oto’sunu anlattı: “4 kapısı var. 4 lastiği var. Direksiyonu var. SUV model. Oldu mu?”

Fırat, Fatih Altaylı’nın “İyi de siz gazetecisiniz. Yani en azından öyle olduğunuz iddia ediliyor. Yerli otomobili gördüyseniz bize de gösterin. Ortada bir fotoğraf falan yok. Hadi onu çektirmediler. Bari anlatın” sözlerine bugünkü köşesinden cevap verdi.

Fırat, “Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamaları ve fotoğrafımızın ardından sosyal medyada dönen mavraya, yazılara ben de katılayım dedim. Esprilere bayağı güldüm. Ancak bazı bilgileri paylaşmak isterim. 4 kapısı var. 4 lastiği var. Direksiyonu var. SUV model. Oldu mu?” dedi.

Fırat, yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

“Prototipin fotoğraflarını gördük ancak o fotoğrafları alıp yayınlayamıyoruz çünkü ticari sır.

– Arabanın lansmanını konsorsiyum yapacak. Özelliklerini onlar açıklayacak.

– Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Otomobil Girişim Grubu’nun aralık ayında yürüyen prototipi Türkiye’ye sunmak istediğini söyledi. Bakanın tarih vermesi nedeniyle “Daha önce de tarih verdiler, yeni tarihe niye inandınız?” diye soranlara, “Bakanın açıklamalarını yazdık, aralık ayında söylediği gerçekleşmezse sebebini sorar onu da yazarız” yanıtını veriyorum.

– Bakan bizi bir masa etrafında toplamış değil. Hürriyet Türkiye’nin en büyük haber platformu. Hürriyet Ankara haber merkezi yıllardır bakanları, siyasileri, kahvaltıya ya da yemeğe davet eder. Ankara’daki yazarlar, birim şefleri, alan muhabirleri de o yemekte olur. Herkes soru sorar, siyasiler yanıtlar. Biz davet etmeye devam edeceğiz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin