Hablemitoğlu suikastı şüphelisi yurt dışından döndü, havalimanında gözaltına alındı

20 yıl önce evinin önünde uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Necip Hablemitoğlu suikastına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Tan Dervişoğlu, İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu’nun 18 Aralık 2002’de evinin önünde öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında 9 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiş, şüphelilerden 7’si yakalanmıştı.

Hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve yakalanamayan iki şüpheliden biri olan emekli asker Tan Dervişoğlu, yurt dışından Türkiye’ye giriş yaparken gözaltına alındı. Operasyon sırasında yurt dışında olduğu tespit edilen Dervişoğlu, İstanbul Havalimanında gözaltına alınarak Ankara TEM Şubesine getirildi.  Hakkında gözaltı kararı bulunan ve suikastın talimatını verdiği iddia edilen Levent Göktaş ise hala aranıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Bence adam gelip teslim olmus. Fakat haberin verilis tarzindan sanki kaçarken yakalanmış gibi anlaşılıyor. TR724 daha dikkatli olmalı. Haberi tam doğru aktarmalı. Bu şekilde habercilik olmaz.

  2. Yorumlara deger vermeniz guzel bir sey. Fakat duzeltmenize ragmen yine de, baslik ve icerik tam uyumlu degil. Baslikta “yakalandi” derken, aciklamada “gozaltina alindi” deniliyor. Durumu dogru anlamaya gayret edip, mantigi kullanarak ve vicdaninizi da kontrol ederek tam hakperest bir haber nasil olur diye dusunmek lazim.
    Mantigimizi kullanirsak, bu durumdaki yurda giris yapan kisi tutuklanacagindan kesinlikle emin olacagini anlariz. Bu yuzden “yakalandi” yerine “gozaltina alindi” ifadesini kullanmak daha dogru olur. Yakalandi derseniz objektif bir haber olmaz, duygularin karistigi bir haber olur. Yani okuyucu sizin de bu kisinin yakalanmasini istediginiz sonucunu cikartir. Fakat asil olmasi gereken , okuyucu sizin tarafinizi habere bakarak belirleyememelidir. Kolay gelsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin