İtalya’dan kaybolan helikopterden kötü haber: Eczacıbaşı çalışanı 4 Türk’ün cansız bedenine ulaşıldı

İtalyan ANSA ajansı, İtalya’da Eczacıbaşı çalışanlarını  taşıyan helikopterin düştüğü bölgede 5 kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi. Kazanın ardından Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve üst düzey yöneticileri bölgeye gitmişti.

İtalya’nın Lucca kentinde bulunan Capannori Tassignano Havaalanı’ndan kalkan ve içerisinde 1 İtalyan pilot ile 4’ü Türk 6 yolcunun bulunduğu Agusta Koala AW119 tipi helikopterin radarda kaybolduğu bildirilmişti. Kaybolan helikopterdeki 4 yolcunun Eczacıbaşı çalışanı Arif Cez, İlker Uçar, Serhat Kenar ve Altuğ Erbil olduğu açıklanmıştı.

İtalyan Ansa haber ajansı helikopterdeki 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. Helikopterin enkazının deniz seviyesinden 1922 metre yüksekte Cusna Dağı’nda bulunduğu kaydedildi. Ajans, diğer iki kişinin enkaz altında olup olmadığının anlaşılması için bölgede çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Enkazın yerini bölgede yürüyüş yapanların fark ederek yetkililere bildirdiği kaydedildi. Bölgeye araçla ulaşmanın çok zor olduğu belirtildi.

Helikopteri arama çalışmaları sürerken Eczacıbaşı’ndan da konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Modena civarında radardan kaybolan ve içinde Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri kuruluşumuzda görev yapan 4 arkadaşımızın da bulunduğu helikopteri arama çalışmaları, geniş bir ekip tarafından sürdürülüyor. İtalyan yetkililerin verdiği bilgiye göre arama çalışmaları, helikopterden en son alınan sinyaller ve güzergâh doğrultusunda havadan helikopter ve dronlar, karadan ise resmi ve sivil arama kurtarma ekiplerinin yoğun çabalarıyla yürütülüyor. Bölgeye giden Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ve üst düzey yöneticilerimiz, Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Ömer Gücük ile arama çalışmalarını yakından takip ediyorlar.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin