10 çocuk doğurdu, Guiness rekoru kırdı

geçen ay dokuz çocuk doğuran Faslı Malian Halima Cisse

HABER | TÜRKMEN TERZİ

Güney Afrika’nın Gauteng eyaletinde yaşayan 37 yaşındaki Gosiame Thamara Sithole isimli bayan, on çocuk doğurarak Guiness rekoru kırdı. Doktorların hamileliğin başlangıcında ultrason sonuçlarına göre sekiz çocuk tesbit etmelerine karşın iki fazla çocuk doğuran Sithole, geçen ay dokuz çocuk doğuran Fas’ta doğum yapan Malili Malian Halima Cisse’nin rekorunu kırmış oldu.

Thamara’nın eşi Tebogo Tsotetsi, Pretoria News gazetesine, doğumun 29. haftada, dün gece idari başkent Pretoria’daki bir hastanede sezeryanla gerçekleştiğini ve aynı anda yedi erkek ve 3 kız çocuğu babası olmanın şaşkınlığını ve sevincini yaşadığını söyledi.

Gauteng’de fakir siyah halkın yaşadığı Tembisa bölgesinde yaşayan Sithole ailesinin altı yaşında ikiz bebekleri var. Aile Pretoria News gazetesine yaptığı açıklamada, hamileliğin doğal olduğunu, herhangi bir kısırlık tedavisi görmediklerini ifade etti.

İşşsiz baba Tsotetsi duygularını şöyle ifade etti, “ Yedi oğlan ve üç kız. Eşimin hamilelik süreci yedi ay yedi gün sürdü.Çok duyguluyum. Şu anda çok konuşamıyorum…”

Anne Sithole ise geçen ay şunları söylemişti, “Doktorlar ilk dönemde altı çocuğum olacağını söylediklerinde inanamamıştım, sonra sekiz dediler. Hamileliğim beni şok etti. İlk başlarda çok zordu. Hastaydım, şu anda iyiyim. Ağrılarım geçti. Yaratıcıya dua ediyorum, bütün çocuklarımı sağlıklı şekilde dünyaya getireyim. Eğer ben ve çocuklarım doğum sonunda sağlıklı olursak, çok müteşekkir olacağım, bu bir mucize”.

Geçen ay dokuz çocuk doğuran Faslı Malian Halima Cisse

Gazete, aile ile Tembisa’daki evlerinde geçen ay da röportaj yapmış, fakat aile güvenlik ve geleneklerden dolayı haberin yayınlanmasını istememişlerdi.

Doğacak çocuklarına isimlerini çok önceden verdiğini söyleyen 10 çocuk annesi Sithole, bebeklerini büyütmenin heyecanını yaşadığını ifade etti.

Sefako Makgatho Sağlık Bilimleri Hastanesi Profesörlerinden Dini Mawela, Sithole’nin doğumunun çok nadir bir durum olduğunu, bu sayıdaki çocuğun ancak tıbbi tedaviler sonucu gerçekleştiğini ifade etti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin