Gökçek’ten Ahmet Davutoğlu’na vatan haini suçlaması!

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği tarihte AKP Genel Başkanı ve Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nu isim vermeden ‘DHKP-C’li’ ve “Vatan haini” olmakla suçlandı.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Melih Gökçek, Gelecek Partisi (GP) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu hedef aldı.

Gelecek Partisi’nin açlık grevleri ve yaşanan ölümlerle ilgili yayımladığı 8 maddelik değerlendirmesinde devletin bu kişilerin can ve mal güvenliğinden sorumlu olduğunu bildirdi. Gelecek Partisi tarafından yapılan değerlendirmede, bu tür eylemlerin sonlandırılması için cezaevi koşulların düzeltilmesi ve adil yargılama gibi taleplerin dinlenmesi gerektiği ifade edildi.

GÖKÇEK’TEN DAVUTOĞLU’NA ŞOK SUÇLAMA

Gelecek Partisi’nin değerlendirmesinden sonra Twitter hesabından paylaşımda bulunan Melih Gökçek, isim vermeden o dönemde AKP Genel Başkanı ve Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nu “DHKP-C’li” ve “vatan haini” olmakla suçlandı.

Melih Gökçek yaptığı paylaşımda “DHKP-C tarafından şehit edilen Savcı Selim Kiraz’ın katledilişinde ses çıkarmıyor ve katillere silah temin eden kişinin ölüm orucunda ölümüne isyan ediyorsan, sen, vatan hainisin, sen, sütsüzsün, sen, bu ülkenin suyunu içip bu ülkeye ihanet eden kripto DHKP-C’lisin…” ifadelerini kullandı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz, 31 Mart 2015 tarihinde Çağlayan Adliyesi’ndeki odasında rehin alınarak alçakca şehit edildi. Kiraz’ın şehit edildiği tarihlerde Ahmet Davutoğlu, AKP Genel Başkanlığı ve Başbakanlık koltuğundaydı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın 2015 yılında terör örgütü DHKP-C’li Şafak Yayla ve Bahtiyar Doğruyol tarafından şehit edilmesinde silah temin ettiği belirtilen Mustafa Koçak ölüm orucunda öldü. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi’nin cezaevinde ölüm orucundaki Mustafa Koçak’ın ölmesinin ardından paylaştığı 8 maddelik açlık grevleri ve yaşanan ölümlere ilişkin değerlendirmesi dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin