Gökçek: Muazzam bir silahlanma oldu, pompalı tüfeği alan evine atıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra “Bunu gizlemenin bir âlemi yok” diyerek çok çarpıcı bir bilgi verdi. Türkiye’deki vatandaşların silahlandığını  belirten Gökçek, “Muazzam bir silahlanma oldu. Pompalı tüfeği alan evine atıyor. Sen yarın bir darbe yapmaya kalksan, senin elinde piyade tüfeği, kaleş varken, bu kalkıp pompalı tüfeğiyle gelmeyecek mi? Acımaz da. Şunu artık anladılar bütün dünya bize bir tezgah yapıyor. dedi.

Cumhuriyet’in haberine göre, Gökçek şunları söyledi:

“Ben bunun yasal hale gelmesi için her televizyonda anlatıyorum. Muazzam bir silahlanma oldu. Pompalı tüfeği alan evine atıyor. Sen yarın bir darbe yapmaya kalksan, senin elinde piyade tüfeği, kaleş varken, bu kalkıp pompalı tüfeğiyle gelmeyecek mi? Acımaz da. Şunu artık anladılar bütün dünya bize bir tezgah yapıyor. Darbe olsun da gelsin beni öldürsünler diye mi bekleyecekler.

Askeri kıtalarda, astsubaylarda ‘hadi yapsınlar da görelim’ diyorlarmış. Askerinin içerisinde bir kere yapmaları mümkün değil, çeker çeker vururlar. İkincisi anında dışarı çıkar vatandaş ve en güzel şekilde cevap verir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin