Ankara’da iki canlı bomba kendini patlattı

Police forensic officers work at the scene of a suicide bombing in Haymana, in the outskirts of the capital Ankara, on October 8, 2016. Two suicide bombers detonated their explosives during a police operation in the Turkish capital Ankara on October 8 after officers called on the suspects to surrender, state media reported. They set off the car bomb they had prepared, the official Anadolu news agency said, adding that the two suspects were dead. / AFP PHOTO / ADEM ALTAN

Ankara-Haymana Yolu’nda polis ekiplerinin yaptığı operasyonda yakalanacaklarını anlayan iki terörist kendini patlattı. Haymana yolu civarında bombalı araçla eylem hazırlığındaki 2 terörist, düzenlenen operasyonda polisin ‘teslim ol’ çağrısı üzerine kendilerini patlattı.

Biri kadın diğeri erkek olan iki teröristin kimlikleri belirlendi. Teröristlerin bombalı eylemde kullanmak için bir araç satın aldığı ortaya çıktı. Ankara Valisi Topaca’nın teröristlerden birinin kimliğinin Harun Arslan olduğunun açıklamasından bir süre sonra diğer kadın teröristin kimliğinin de Mahide Ateş olduğu öğrenildi.

ANKARA VALİLİĞİ : MUHTEMEL BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNÜLMÜŞTÜR

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklama ise şöyle; “07.10.2016 Cuma günü Diyarbakır’dan gelen istihbarat ve çevredeki vatandaşlarımızın gördükleri şüpheli şahıslarla ilgili bildirimleri üzerine güvenlik güçleri tarafından çalışma başlatılmıştır. Bugün saat 06.00 sıralarında Ankara’ya 30 km mesafede bir at çiftliğine operasyon baslatan güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ yönündeki uyarılarına, bir süre sonra henüz müdahale gelmeden bir kadın bir erkek oldukları tahmin edilen iki terörist kendilerini patlatmıştır.

Yapılan incelemede Bingöl nüfusuna kayıtlı Harun Aslan adına bir kimlik, 200 kg amonyum nitrat ve 2 kalıp plastik patlayıcı ele geçirilmiştir. Duyarlı vatandaşlarımızın dikkati ile emniyet güçlerimizin titiz çalışmaları sonucunda muhtemel büyük bir faciadan dönülmüştür.”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk canlı yayınında Ankara 2 canlı bombanın kendisini patlatmasıyla ilgili konuştu. Bozdağ, “Büyük bir felaket önlendi. Muhtemelen Ankara’ya saldıracaklardı. ” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin