Gergerlioğlu’nu darp eden işkenceci polisleri diğer polisler tebrik etmiş

Milletvekilliği anayasaya aykırı bir şekilde düşürülen insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu eşi ve çocukları önünde darp ederek gözaltına alan ve başlarında işkenceci olduğunu ifşa edilen polis amiri polis Abdülkadir Türkyılmaz’ı diğer polisler ‘iyi iş çıkardıkları’ için tebrik etmişler.

Milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanarak Sincan F Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen insan hakları savunucusu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Gergerlioğlu’nun Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Darp edilerek getirildiğim, yolda hakaret gördüğüm polis aracı adliyede durunca, polis arkadaşları arabadakilere ‘Bravo, iyi iş çıkardınız, elinize sağlık’ diyordu. ‘İyi iş çıkardınız’ diyorlardı. Darp, küfür ve tehdit iyi işmiş” ifadelerini kullandı.

Gergerlioğlu bir diğer paylaşımında da “Şiir okundu diye hapse atılanların iktidarında bir haber RT etti diye bir milletvekili hapse atıldı. İktidar ve muhalefetin sessiz kalan kısmı demokrasi ve hukuku bir daha ağzına almasın.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin