IBAN verip para toplayan Erdoğan, 5 milyonluk Mercedes siparişi verdi

Koronavirüs salgınıyla birlikte daha da derinleşen ekonomik krizde vatandaşlara yardım etmek yerine IBAN numarası vererek ‘Biz bize yeteriz Türkiyem’ adıyla yardım kampanyası düzenleyen AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konvoyu için lüks otomobil siparişi verildi.

Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan tanesi 474 bin 950 Euro olan Mercedes Benz S600 Guard modeli siparişi verildiği, 30.03.2021 tarihinde kesilen faturada adresi olarak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe yazılması dikkat çekti.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanlığı makam araçlarının fiyatını ifşa etti. Yavuzyılmaz, “Cumhurbaşkanlığında bu makam araçlarından acaba kaç tane var?” dedi.

Yavuzyılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığında bu makam araçlarından acaba kaç tane var? Marka: Mercedes Benz S600 Guard Fiyatı: 474.950,00 Avro Fatura adresi: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Belgesi: Fatura, İrsaliye”

2 YORUMLAR

  1. Tasarruf çok önemli.
    Tasarruf tedbirleri de öyle.
    Bizler tasarruf sahibi insanlar olmalıyız ki devlet büyüklerimiz itibarlı yaşabilsinler.
    Çünkü bir tek itibardan tasarruf olmaz…

  2. Ne var bunda! Niye büyütüyonuz. Reiz millet için çalışıyor işte. Baktı 128 milyarın peşine baktı denizci emekli eskileriyle gündem yeterince değişmedi; itibar yerlerde sürünüyor. Altına yeni bir mercedes çekip itibar yükseltiyo işte…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin