“Gece gündüz soluksuz olarak ibadet ediyorlar”

YORUM | LEVENT KENEZ

“Bugün FETÖ’den hüküm giyip hapis yatanların yüzde 95’inin pişmanlık duymadıklarını, gece gündüz soluksuz olarak ibadet ettiklerini, birbirilerine gece gördükleri mucizevi rüyaları anlattıklarını, kurtulacaklarını, devleti tekrar ele geçireceklerini hayal ettiklerini ve fikirsel eğitim yaptıklarını itirafçılardan, ifadelerden ve belli süre aralarında hapis yatarak çıkanların anlatımlarından biliyoruz.”

Bu satırların yazarı bir dönem Deniz Harp Okulları Komutanlığı yapmış operasyon sitesi Oda Tv yazarı Türker Ertürk. Kendisi Avrasyacılığın olmazsa olmazı epey bir İran muhubbi. Naftalin kokan saçma sapan fikirlerini merak edenler için epey bir malzeme var. Bir dönem CHP’de takıldı, sonra Emine Ülker Tarhan’la beraber ülkeyi kurtacaklardı olmadı. Pensilvanya’ya gidip eylem yapacak kadar cemaat ile ilgili bir emekli asker. Muhafazakar, dini bütün medyaya verdiği röportajlarda masum insanları ordudan atmak için nasıl mücadele verdiğini övüne övüne anlatır.  Londra’da askeri ateşelik yapmış ama cemaatçileri ataşeliğe yanaştırmamış. Zannedersin ki bir masa bir sandalye bir tercüman bir odalık görev değil de garnizon yönetmiş Londra’da. Bu kadar da atıp tutmayı severler. Demek eskiden yurtdışına kimler gidiyormuş da artık gidemeyince ayaklarına basılmış anlayın.

Sapık derecede laik ve din düşmanı olup, Akit tv’ye çıkacak kadar pişkin ve bunu ‘birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç olduğumuz günlerde’ diye pazarlayacak kadar da halen emekli görünümlü görevli muvazzaf…

Neyse esas mesele başka.

Girişteki saçma sapan ifadelerinde sizin de aynı şey dikkatinizi çekti mi?

Neymiş, saçma sapan, hukuksuz, yarın öbür gün tarih huzurunda soykırım müzelerinin duvarlarında yazılı olacak gerekçelerle hapse atılmış insanlar gece gündüz soluksuz ibadet ediyormuş. Delinin rahatsız olduğu şeye bak ya!

Hani zaten alıştığımız devleti ele geçirmek masalını falan anlarım. Hadi bundan rahatsız olursun bunun gideri de var. Zaten devlet de öyle bir devlettmiş ki yüzde 3’ü atıldı ortada devlet adına bir şey kalmadı.

İnsanların ibadetinden rahatsız olmak nedir?

Bunların esas meselesinin bu olduğu, bu sebeple dertlerinin kimlerle olduğunu çok güzel anlatmış. Biz zaten biliyorduk da sizden duyunca insan ayrı moral buluyor. Bunların devreleri buldozerle girdikleri Kur’an kursunda yere saçılan sayfaların üzerinde basarak fotoğraf vermeyi terfilerine belge yaparlardı. Bunların komutan olduğu orduya ülkenin değerleri ile barışık bir tane adam sokmak için kim çalıştıysa Allah bin kez razı olsun. Mevcut konjonktüre bakıp oldu da n’oldu demeyin. Bunların bu kadar zulme rağmen bir türlü rahatlayamayışları çok şey anlatıyor.

10 yılda bir darbe yap, istediğin zaman muhtıra ver, kimsenin denetleyemediği yerlerde kontgerilla yetiştir, cinayetler işle, ülkenin sahibi sensin bütün siviller de sana itaat edecek diye kasıl, laiklik adı altında dindarları ez sonra bu çarkın bozulduğunu görünce çıldır.

Budur mesele. Adamlar bunu açık açık söylerken, çoluk çocuk dalacağız diye ettikleri yeminleri gerçekleştirirken, bunu kime yaptırıyor? Daha doğrusu kimle yapıyor? Cevabı belli. Siyasal İslamcıların ki artık bir İslamlıkları kalmadı sadece dinden geçiniyorlar, nasıl kucağa oturtulduklarını, iradi olarak nasıl bir ihanet içerisinde olduklarını anlatmanın faydası kalmadı da olan dine oluyor.

Bunların durmadan söylediği siyasetteki Fetöcüler diye bütün AKP’lileri sıradan geçirecekleri bir süreç yaşansın diye istemiyor değil insan.

15 Temmuz’da bu tiplerin Donanma’da planlanladığı faciayı önleyenlerin hapiste olduğunu hatırlatarak bitirelim.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. Kaleminize sağlık. Diğer yazılarınız gibi mükemmel, meselenin özüne odaklanmış bir yazı. Tabi sizin üslubunuzla birleşince okumak ayrı bir keyif veriyor.
    Bir aktör üzerinden olan bitenin özeti. Bunlardan çok var tabi. Aslında her birinin yediği haltları, diğer yazarlarda araştırıp sürekli gündemde tutmalı ki meselenin aslı unutulmasın. Bu derin devletin her alana çöreklenmiş, sızdırılmış adamları, kara propaganda da o kadar mahir ki, yalçın akdoğan ilk kumpas yazısını yazdığında herkes “yok artık” derken, bugün hemen hiç kimsenin itirazı yok. En azından kimse aksini iddia etmiyor. En acısı bazı güzel insanların da aklı bulanıyor. Tekrar teşekkürler!..

  2. Bu güzel yazıya yorum yaptım ancak yayımlanmadı. Bu ikinci defa oluyor bu sitede. Umarım teknik bir nedenden dolayıdır. Ya da en azından yazara iletiyorsunuzdur yorumları..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin