Fatih Altaylı’dan Hande Fırat’a: Hürriyet’in Ankara temsilciliğine, en iyi haber yapanları getirirlerdi, en iyi yalakalık yapanları değil

Hürriyet yazarı Hande Fırat, “Yerli otoyu gördük” ifadesiyle paylaştığı fotoğrafı eleştirenlere, Fatih Altaylı üzerinden cevap vermşti. Altaylı, polemiği devam ettirdi ve Fırat’ı ‘yalaka’ olarak tanımladı.

Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı “Tam da beklediğim yanıtı verdiniz hanımefendi” başlıklı yazısında Hande Fırat’ın “Hürriyet Türkiye’nin en büyük haber platformu” ifadesine atıf yaaptı ve şunalrı söyledi. ”Bu cümle bizler için komedinin doruğu. Hürriyet için ise trajedinin… Evet bir zamanlar Hürriyet, Türkiye’nin en büyük haber platformu idi. Ama bunun üzerinden epey bir zaman geçti. Çok uzun bir zaman. O zamanlar Hürriyet’in Ankara temsilciliğine mesela, en iyi haber yapanları getirirlerdi, en iyi yalakalık yapanları değil.”

Bugün Hürriyet’in Türkiye’de haber platformu değil, ancak mizah platformu belirten Altaylı, şöyle devam etti: ”Yapmadığı, yapamadığı haberciliği ile mizah konusu olan bir platform. Tabii ki, bu sizin kabahatiniz değil hanımefendi. Elbette Hürriyet bu hale siz orada olduğunuz için düşmedi. Ama Hürriyet bu hale düştüğü için oradasınız!”

Hande Fırat köşesinde, paylaştığı ‘yerli oto’ haberini eleştiren Fatih Altaylı’ya, ”Evet gördük, 4 lastiği var, 4 kapısı var, direksiyonu var’ demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin