İmamoğlu’nun “İBB’den para aktarıldı” dediği dizi TRT’de: KİPTAŞ, Kültür A.Ş, İGDAŞ ve İSFALT’tan 22 milyon 750 bin lira

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Haber Global’de katıldığı programda, bir TRT dizisine İBB bütçesinden 20-25 milyon lira aktarıldığını söyledi.

İmamoğlu’nun sözünü ettiği diziye ilişkin Independent Türkçe’ye bilgi veren İmamoğlu’nun danışmanı ve İBB Sözcüsü Murat Ongun, kaynak aktarılan dizinin bu yılın başında final yapan Mehmetçik Kut’ül Amare dizisi olduğunu söyledi.

Toplamda 22 milyon 750 bin

Ongun, KİPTAŞ, Kültür A.Ş., İGDAŞ ve İSFALT’ın bütçesinden 2 milyon 500 biner lira toplamda 22 milyon 750 bin TL sponsorluk için Mehmetçik Kut’ül Amare dizisine aktarıldığını ifade etti.

Ekrem İmamoğlu’nu ne demşti?

Bir TRT dizisine 20-25 milyon lira para niye aktarsın İBB. Bir televizyona bir dizi yapılacaksa buna sponsor olmak belediyenin işi mi? Televizyon reklam alır oradan para kazanır. Bunun gibi sorgusuz sualsiz yapılan harcamalarda İstanbul halkının cebinden çıkacak lüzumsuz paraları kurtarıyor ve tekrar İstanbul hakının cebine sokuyorsak, bunu ilk alkışlayacak olan, bu kadim kentin geçmişte belediye başkanlığını yapmış Sayın Cumhurbaşkanı’dır. Sayıştay’dan müfettişler geldi, uzun zamandır gelmemişler. Gelsinler, biz hesabını veririz.
 Sadece bir iştirakinden 12,5 milyon liralık bir para aktarılmış diziye.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin